Zamknij
REKLAMA

Satysfakcjonująca praca ze zwierzętami

00:00, 01.08.2019 | materiały partnera

Na rynku nie brakuje atrakcyjnych propozycji dla specjalistów zajmujących się szeroko pojętą opieką nad zwierzętami. Praca w tym charakterze wiąże się z wieloma zaletami, ale jest to oferta przeznaczona wyłącznie dla pasjonatów, którzy uwielbiają kontakt z przedstawicielami świata zwierzęcego.

Propozycje pracy dla miłośników zwierząt

Rynek pracy jest otwarty dla sympatyków czworonogów, którzy mogą sprawdzić się w różnych branżach. Oto przykładowe miejsca pracy dedykowane prawdziwym pasjonatom:

  • schroniska dla zwierząt,
  • ogrody zoologiczne,
  • ośrodki szkoleniowe psów,
  • szkoły jeździectwa.

W zależności od kwalifikacji warto zdecydować się na pracę ze zwierzętami egzotycznymi, hodowlanymi lub domowymi. Trzeba przyznać, że w niektórych zawodach wynagrodzenie jest szczególnie satysfakcjonujące i może sięgać kwot powyżej 7400 zł netto. Należy tutaj wspomnieć chociażby o profesjonalnych behawiorystach oraz trenerach psów, którzy zazwyczaj pracują z niewielką liczbą czworonogów. Oczywiście wysokie wynagrodzenie jest uzależnione od posiadanego doświadczenia. Osoby zajmujące się behawiorystyką zwierząt muszą pamiętać o doskonaleniu swoich umiejętności. W tym celu trzeba regularnie uczęszczać na tematyczne szkolenia, co często wiąże się z wyjazdem do innego miasta.

Główne zalety pracy ze zwierzętami

Dla prawdziwych pasjonatów najważniejszym atutem pracy ze zwierzętami jest kontakt ze zwierzęciem. Możliwość obcowania z psem, kotem lub z egzotycznymi gatunkami jest źródłem ogromnej satysfakcji. Dla behawiorysty szczególne znaczenie mają postępy w zakresie zmiany w zachowaniu zwierzęcia.

Własna działalność czy umowa o pracę?

Wielu behawiorystów prowadzi własną działalność gospodarczą, co jest związane z samodzielnym zdobywaniem zleceń, realizowanych najczęściej w oparciu o umowę o dzieło. Specjaliści mogą także skorzystać z innych możliwości. Obecnie na rynku działa wiele firm zajmujących się szkoleniem zwierząt, które chętnie zatrudniają osoby z doświadczeniem na korzystnych warunkach. Przykładowe ogłoszenia znajdziesz w Internecie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone