Zamknij
REKLAMA

Podstawowy sprzęt jeździecki dla konia

12:37, 04.07.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Konie to wyjątkowe zwierzęta, o które powinno się jak najlepiej zadbać. Codzienna pielęgnacja i czyszczenie, odpowiednie odżywianie oraz aktywność to podstawowe czynności prowadzące do tego, by nasz wierzchowiec był zdrowy, szczęśliwy i energiczny.

Konie to wyjątkowe zwierzęta, o które powinno się jak najlepiej zadbać. Codzienna pielęgnacja i czyszczenie, odpowiednie odżywianie oraz aktywność to podstawowe czynności prowadzące do tego, by nasz wierzchowiec był zdrowy, szczęśliwy i energiczny.

Będąc właścicielem konia, nie powinniśmy zapominać także o jego odpowiednim wyposażeniu. Jeśli nasza przygoda z konno ma dopiero swój wielki początek, powinniśmy zadbać przede wszystkim o zaopatrzenie się w czaprak, żelówkę, siodło, a także w ogłowie i popręg.

Czym charakteryzują się poszczególne elementy? Każdy z nich pełni znaczącą rolę, która ułatwia i umożliwia jazdę konno. Zaczynając od czapraka, jest to specjalna płachta, którą kładzie się w sposób bezpośredni na grzbiecie konia. Jej zadaniem jest ochrona grzbietu konia przed wszelkimi otarciami i pochłanianie nadmiernej ilości potu. Czaprak stanowi podstawę, na której zamieszczane są następne elementy sprzętu jeździeckiego.

Kolejnym elementem zaliczanym do podstawowego sprzętu dla konia jest żelówka. To właśnie dzięki niej mamy gwarancję stabilizacji siodła na grzebiecie naszego wierzchowca. Na żelówce zamieszczane jest siodło. Rodzaj siodła jaki kupimy uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju jeździectwa. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór uniwersalnego siodła, które z pewnością sprawdzi się w niemal każdej sytuacji. Siodło służy naszej wygodzie, dlatego przed zakupem zapoznajmy się z informacjami na jego temat. Siodło przytwierdzane jest za pomocą specjalnego pasa, który nazywany jest popręgiem. O tym elemencie absolutnie nie powinniśmy zapomnieć, ponieważ dzięki niemu siodło się nie przesuwa i jest w stanie utrzymać się w jednej pozycji.

Na głowę konia zakładamy oczywiście ogłowie, którego funkcją jest ułatwienie odpowiedniej komunikacji ze zwierzęciem i kierowanie na określoną trasę. Sprzęt jeździecki stanowi sporą inwestycję. Trzeba jednak pamiętać, że bez niego, komfort konia i nasze bezpieczeństwo nie będzie zapewnione. Kupiony sprzęt z całą pewnością wystarczy na długi okres i spełni nasze wszelkie oczekiwania. Na rynku są dostępne różnorodne produkty rozmaitych producentów.

Na którą markę powinniśmy się zdecydować, gdy wybór jest aż tak duży? Jedną z popularniejszych i naprawdę cenionych marek jest firma Black Horse. Specjalizuje się ona w produkcji pielęgnacyjnych preparatów dla koni. Jednym z ważniejszych aspektów, na który powinniśmy zwrócić swoją uwagę jest jakość preparatów. Wysokiej jakości odżywki do grzywy i ogona cieszą się niezwykle dużą sławą wśród użytkowników. Oprócz preparatów pielęgnacyjnych, firma Black Horse ma w swojej ofercie szeroką gamę rozmaitych suplementów i witamin, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu konia. Bardzo duża grupa osób decyduje się właśnie na firmę Black Horse, ponieważ mają pewność, że wybierają dobry produkt w naprawdę atrakcyjnej cenie.

Dużą gamę produktów marki Black Horse posiada sklep www.wsiodle24.pl

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone