Zamknij
REKLAMA

Wakacje w Grecji - 3 rzeczy, o których powinieneś pamiętać przed wyjazdem

10:38, 02.07.2019 | artykuł sponsorowany

Od wielu lat Polacy bardzo chętnie wyjeżdżają na wakacje do Grecji. Gwarancja pięknej pogody, piaszczyste plaże, pyszne jedzenie, a przede wszystkim atrakcyjne ceny w biurach podróży sprawiają, że jest to jedna z najczęściej wybieranych urlopowych destynacji. Jeśli i Ty planujesz swój wakacyjny wypoczynek w Grecji, sprawdź o czym powinieneś pamiętać przed wyjazdem.

  1. Jakie dokumenty zabrać na greckie wakacje?
  2. Podatek turystyczny - tego nie załatwiają biura podróży
  3. Zgłoś wczasy last minute w serwisie Odyseusz

Podstawą jest odpowiednio spakowana walizka. Przygotuj kosmetyki ochronne - krem do opalania i balsam po opalaniu, okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy, np. lekką chustkę lub kapelusz. Jeśli lubisz zwiedzać potrzebne Ci będą wygodne buty oraz przewiewne, lekkie ubranie, również takie, które zakrywa ramiona i kolana - na wypadek wizyty w sakralnych obiektach prawosławnych.

Jakie dokumenty zabrać na greckie wakacje?

Grecja, podobnie jak Polska, należy do Unii Europejskiej, dlatego podstawowym dokumentem, potrzebnym do wyjazdu jest dowód osobisty. Przyda się również karta EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, która uprawnia posiadacza do korzystania bezpłatnie z podstawowej opieki zdrowotnej. Wiele osób decyduje się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, które rozszerza ochronę karty EKUZ oraz pozwala korzystać z prywatnej opieki zdrowotnej. Z tymi dokumentami wakacje w Grecji będą bezpieczne.

Podatek turystyczny - tego nie załatwiają biura podróży

Kupując wycieczkę z biura podróży, masz zapewniony przelot, dojazd do hotelu i na lotnisko, noclegi oraz wyżywienie. Jednak nawet najlepsze oferty z https://dreamtours.pl/wakacje/grecja nie obejmują opłacenia podatku turystycznego. Każdy turysta jest zobowiązany odprowadzić go samodzielnie podczas meldunku w hotelu. Stawki nie są wysokie - od 2017 roku wynoszą od 0,25€ w apartamentach o niskim standardzie do 4€ w pięciogwiazdkowych hotelach. Ceny obejmują opłatę za jedną noc i za jeden pokój.

Zgłoś wczasy last minute w serwisie Odyseusz

Odyseusz to serwis Ministerstwa Spraw Zagranicznych, w którym możesz zgłosić swój wyjazd na wczasy. Dzięki temu MSZ może skuteczniej chronić swoich obywateli, przebywających za granicą, informować ich o zagrożeniach, udzielać potrzebnych informacji i niezbędnej pomocy za pośrednictwem placówek dyplomatyczno-konsularnych. Jeśli wyjeżdżasz na krótki urlop, zgłoszenia wyjazdu możesz dokonać bez rejestracji w serwisie. Zgłoszenie podróży trwa jedynie kilka minut, dlatego bez problemu zdążysz to zrobić nawet przed wakacjami last minute.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone