Zamknij
REKLAMA

Organizer do bagażnika – powody, dla których warto go mieć

09:49, 25.06.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Utrzymanie auta w czystości i porządku jest bardzo ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale także dla bezpieczeństwa. Podobnie, jak brudne szyby ograniczające widoczność, tak bałagan w bagażniku może stanowić potencjalne zagrożenie. Jak zadbać o porządek w bagażniku? Wystarczy zainwestować w organizer

Dlaczego organizacja przestrzeni w bagażniku jest tak ważna?

Organizacja w bagażniku przede wszystkim pozwala pozbyć się zbędnych przedmiotów oraz zwiększa funkcjonalność bagażnika. Dodatkowo pomaga prawidłowo zabezpieczyć przewożony bagaż, minimalizując ryzyko przedostania się przedmiotów z bagażnika do kabiny w przypadku gwałtownego hamowania lub wypadku. O tym, co warto wozić w bagażniku na stałe przeczytać można w artykule: „Przydatne akcesoria do samochodu – co warto wozić w bagażniku?

Jakie rodzaje organizery dostępne są na rynku akcesoriów samochodowych?

Torba do bagażnika idealnie nadaje się do przewożenia dodatkowego wyposażenia samochodu ,np. kompletu podstawowych narzędzi albo zestawu naprawczego do opon. W sklepach internetowych i stacjonarnych znaleźć można różnorodne modele, o mniejszej i większej pojemności. Torby wykonane są z filcu lub trwałych materiałów wodoodpornych, mają zamykaną klapę oraz dodatkowe rzepy, które umożliwiają stabilne zamocowanie w bagażniku. Dobrym przykładem takiej torby jest model Virage dostępny na moje-auto.pl. Organizery bagażnikowe to składane skrzynki, wykonane z usztywnianego materiału wodoodpornego lub plastiku. Często wyposażone są w szereg przegródek, które dają możliwość dodatkowej organizacji. Można je wykorzystać, np. pakując zakupy do bagażnika. Umieszczone w organizerze produkty za łatwością można przenosić z samochodu do domu. Kolejnym sposobem na zabezpieczenie przewożonych w bagażniku przedmiotów jest montaż siatki do bagażnika. W bardzo skuteczny sposób zabezpieczy ona wszystkie przedmioty z bagażnika przed przemieszczaniem się. Siatki mocowane są do podłogi bagażnika, zabezpieczając w ten sposób leżące na nich przedmioty. Wartym uwagi, dodatkowym wyposażeniem bagażnika są maty. Na rynku znaleźć można maty dedykowane do konkretnych modeli aut, co zapewnia idealne dopasowanie. Mata chroni oryginalną tapicerkę bagażnika przed zalaniem lub zabrudzeniem.

Dlaczego warto mieć organizer w bagażniku?

Przede wszystkim dla bezpieczeństwa przewożonych przedmiotów. Zamknięte w organizerze akcesoria nie przemieszają się w przestrzeni bagażnika i nie obijają o siebie nawzajem, tym samym zagrożenie, że ulegną uszkodzeniu, jest minimalne. Drugim powodem jest komfort podróżujących – poukładane w organizerze przedmioty nie hałasują, tym samym jazda samochodem przebiega bez zakłóceń. Trzeci powód to bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i pasażerów – zamknięte w organizerze przedmioty nie wpadną do przestrzeni kabiny podczas kolizji czy ostrego hamowania.

Organizery, torby, siatki oraz maty pomagają nam utrzymać porządek w aucie, a dzięki nim bagażnik każdego samochodu zyskuje na funkcjonalności. Koszty zakupu tych akcesoriów są niewielkie – za parę złotych można więc zyskać bezpieczeństwo, funkcjonalność i porządek.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone