Zamknij
REKLAMA

Tanie ubezpieczenia samochodu? Znajdziesz je on-line!

14:44, 21.06.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Ubezpieczenie samochodu może być poważnym obciążeniem dla domowego budżetu. Jednak za polisę komunikacyjną wcale nie trzeba płacić bardzo dużo. Gdy chcesz zaoszczędzić, skorzystaj z internetowych porównywarek i kalkulatorów polis!

Polisa ubezpieczeniowa na samochód często oznacza spory wydatek. Średnio kierowcy wydają na nią od około 500 do nawet ponad 3 000 złotych w zależności od wybranego wariantu oraz indywidualnych kalkulacji.

Nic więc dziwnego, że praktycznie każdy właściciel samochodu poszukuje sposobów na obniżenie kosztów związanych z wykupieniem polis. Teraz to jeszcze łatwiejsze – ubezpieczenia samochodu można kalkulować samemu on-line!

Nie tylko OC – rodzaje polis samochodowych

Polisy samochodowe, które nazywane są także komunikacyjnymi, są skierowane do właścicieli różnych pojazdów, w tym także samochodów osobowych. Można wykupić je w praktycznie każdym towarzystwie ubezpieczeniowym w różnych wariantach do wyboru.

Ubezpieczenia samochodów można podzielić na dwie kategorie, a mianowicie na:

Każdy kierowca ma zatem obowiązek posiadania polisy OC, która ma na celu zabezpieczenie go przed finansowymi skutkami wywołanych zdarzeń drogowych. W tym przypadku szkody pokrywa ubezpieczyciel, wypłacając stosowne odszkodowanie.

Polisy nieobowiązkowe stanowią dodatkowe zabezpieczenie dla właściciela samochodu, na przykład w razie kradzieży, uszkodzenia pojazdu czy też pojawienia się jego usterek. Najczęściej kupowane są w przypadku samochodów nowszych, o wyższej wartości.

Gdzie można kupić ubezpieczenia samochodowe?

Kiedyś w celu zakupu polisy trzeba było udać się do towarzystwa ubezpieczeniowego albo do agenta, aby tam wykonać kalkulację. Teraz nie jest to już konieczne – wszystko można załatwić on-line!

Obecnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się porównywarki i kalkulatory ubezpieczeniowe działające w internecie. To szybki i wygodny sposób na obliczenie kosztów polis, w tym także polis samochodowych.

Serwisy tego rodzaju gromadzą w jednym miejscu oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Wobec tego ich użytkownicy nie muszą wówczas korzystać z różnych stron lub odwiedzać ubezpieczycieli samodzielnie, aby sprawdzić koszty. Wystarczy wypisać tylko jeden formularz z danymi, aby następnie dowiedzieć się, gdzie za polisy można zapłacić najmniej.

Jedną z takich porównywarek jest www.porowneo.pl, za pomocą której można sprawdzić koszty polis PZU, Generali, Aviva, Benefia, Ergo Hestia, Link4, MTU24 oraz Proama. Za pomocą Porówneo.pl można sprawdzić koszty polis komunikacyjnych OC, AC oraz NNW – szybko, łatwo i bez wychodzenia z domu!

Zalety korzystania z porównywarek ubezpieczeniowych:

  • różne oferty ubezpieczycieli w jednym miejscu

  • porównanie ofert wielu typów polis, w tym OC, AC, NNW

  • możliwość łatwego sprawdzenia kosztów ubezpieczeń on-line

  • niższe koszty wykupienia polisy ubezpieczeniowej

  • oszczędność czasu na wyborze najlepszego ubezpieczenia

  • możliwość zakupienia polisy on-line

  • dostęp do wielu atrakcyjnych zniżek

Jak skorzystać z porównywarki ubezpieczeń on-line?

Korzystanie z porównywarek internetowych jest naprawdę bardzo proste, dlatego też właściciel samochodu nie powinien mieć żadnych trudności z wyszukaniem atrakcyjnej polisy, a następnie wykupieniem jej on-line.

Na początku wchodzimy na stronę WWW porównywarki ubezpieczeniowej, na przykład pod adres www.porowneo.pl. Kolejnym krokiem jest wybranie interesującego nas ubezpieczenia, czyli w tym przypadku ubezpieczenia komunikacyjnego.

Potem jesteśmy proszeni o wypisanie specjalnego formularza, w którym podajemy dokładne dane o posiadanym przez siebie samochodzie do ubezpieczenia, o sobie jako o jego kierowcy, a także o swojej historii ubezpieczeniowej. Dodatkowo, formularz może wymagać podania innych danych, na przykład danych kontaktowych – numeru telefonu do kontaktu.

Wypisanie formularza nie powinno zająć nam więcej niż 15 minut. Warto mieć pod ręką dowód osobisty, dowód rejestracyjny pojazdu, a także prawo jazdy – w dokumentach tych znajdziemy wszystkie wymagane informacje.

Po wypełnieniu formularza porównywarka rozpoczyna kalkulację i prezentuje nam wyniki już po około minucie. Możemy następnie zobaczyć, gdzie za ubezpieczenie samochodowe można zapłacić najmniej. Wyniki prezentowane są od najtańszego do najdroższego ubezpieczenia, dlatego można wtedy jak na dłoni sprawdzić, gdzie za polisę będzie można zapłacić najniższą cenę.

Gdy będziemy chcieli wykupić polisę w wyliczonych kosztach, możemy także to zrobić – klikamy wtedy na odpowiedni przycisk, który przekierowuje na stronę internetową ubezpieczyciela. Tam wypełniamy dodatkowy formularz zawarcia umowy i możemy od razu opłacić ją szybkim przelewem.

Podsumowując, gdy chcemy wykupić tanie ubezpieczenie samochodowe, można zrobić to dzisiaj on-line. Wystarczy skorzystać z porównywarki polis w internecie i od razu obliczyć koszty ubezpieczeń OC, AC, NNW!

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (1)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone