Zamknij
REKLAMA

Pożyczka ratalna online: kto może ją dostać?

15:48, 18.06.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Pożyczka na raty przez Internet to coraz bardziej popularny produkt pożyczkowy w Polsce. Taka pożyczka jest nie tylko łatwo dostępna, ale także skutecznie konkuruje z bankowym kredytem gotówkowym. Czy jednak każdy może dostać pożyczkę ratalną online?

W Polsce z oferty firm pożyczkowych korzysta regularnie nawet 3 mln osób. Nic dziwnego, że ten rynek rośnie w naszym kraju bardzo dynamicznie, a pożyczki na pozabankowym rynku proponują już 433 firmy pożyczkowe. Większość nich udostępnia swoją ofertę wyłącznie przez Internet. Należy również dodać, że od kilku lat rośnie także kwota zaciąganych online pożyczek. Wynika to z faktu, że obok niskokwotowych chwilówek pojawiły się w ofercie pozabankowych pożyczkodawców wysokokwotowe pożyczki na raty.

- Pożyczki ratalne pojawiły się na pozabankowym rynku, ponieważ takie było zapotrzebowanie klientów. Konsumenci chcieli uzyskać dostęp do produktu podobnego do kredytu gotówkowego, ale znacznie prostszego, bez skomplikowanych formalności. Pożyczki ratalne stały się zatem dużą konkurencją dla banków – zauważa ekspert marki hapipożyczki oferującej pozbankowe pożyczki ratalne. – Uproszczona procedura pożyczki na raty nie oznacza jednak, że firmy pożyczkowe nie weryfikują swoich klientów i każdy może pożyczyć pieniądze. Warunki u poszczególnych pożyczkodawców oczywiście mogą się różnić, ale niektóre się powtarzają.

Kto zatem może dostać pożyczkę ratalną online? Poniżej zebraliśmy kilka najważniejszych warunków, jakie musi spełnić potencjalny pożyczkobiorca.

Klient z dostępem do Internetu

Zaczynamy od oczywistego warunku, jaki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę na raty online. Chodzi mianowicie o dostęp do Internetu. Niektórzy pożyczkodawcy umożliwiają wzięcie pożyczki ratalnej również przez telefon lub SMS (dotyczy przeważnie stałych klientów). Nie jest to jednak regułą. Wiele firm pożyczkowych pozwala złożyć wniosek o pożyczkę ratalną jedynie za pomocą formularza, który wysyła się przez ich stronę internetową. Można oczywiście zadzwonić do takiego pożyczkodawcy, ale przeważnie nie pożyczy się w ten sposób pieniędzy.

Warto jednak spojrzeć na takie rozwiązanie nieco z innej strony. Pożyczka ratalna online to możliwość zaciągnięcia zobowiązania w sposób wygodny i szybki. Nie trzeba tracić czasu i pieniędzy na dojazd do placówki, nie trzeba stać w kolejkach i nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby pożyczyć pieniądze. Oferta jest dostępna 7 dni w tygodniu przez całą dobę. Pożyczkę ratalną online można zaciągnąć za pomocą komputera, smartfonu lub tabletu.

Konsument, który się zarejestruje

Aby otrzymać pożyczkę na raty online, najczęściej konieczne jest dokonanie rejestracji w systemie pożyczkodawcy. W tym celu należy wejść na stronę internetową. Niektóre firmy pożyczkowe umożliwiają oddzielną rejestrację, jednak najczęściej ma ona miejsce podczas składania wniosku o pierwszą pożyczkę. Należy wtedy wprowadzić do formularza informacje o danych osobowych, miejscu zameldowania i dane o wysokości oraz źródle dochodu. Konieczne jest także podanie adresu e-mail, numeru telefonu komórkowego i numeru własnego rachunku bankowego. Ten ostatni jest potrzebny przeważnie do potwierdzenia tożsamości klienta. Wykonuje się przelew weryfikacyjny (np. na 1 zł), a jeśli dane z banku zgadzają się z danymi wprowadzonymi w formularzu, weryfikacja kończy się pozytywnie. Rejestrację i weryfikację wykonuje się tylko raz, co znacznie skraca procedurę zaciągania drugiej i kolejnej pożyczki ratalnej.

Osoba ze źródłem dochodu

Niestety, osoby bezrobotne nie mogą najczęściej liczyć na to, że otrzymają pożyczkę ratalną online. Chociaż procedury na rynku pozabankowym są uproszczone, a wymagania firm pożyczkowych wobec klientów są niższe niż banków, to jednak pożyczkodawcy zwracają uwagę na dochód klienta. Ważne, żeby ten dochód był regularny, legalny i udokumentowany. Za to jego źródło może być w zasadzie dowolne. Na pożyczkę ratalną online mogą liczyć zarówno osoby pracujące na umowę o pracę, jak i czerpiące dochody z umów cywilnoprawnych, emerytury, renty, prowadzący własną działalność gospodarczą itd.

Klient, który nie jest zadłużony

Firmy pożyczkowe są bardziej niż banki elastyczne i liberalne pod względem oceny wiarygodności klienta oraz jego zdolności kredytowej, ale również one weryfikują pożyczkobiorców. Dotyczy to szczególnie pożyczek ratalnych. Takie zobowiązanie może zostać zaciągnięte nawet na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nic dziwnego zatem, że firmy pożyczkowe sprawdzają, czy klienci będą w stanie oddać pożyczone pieniądze. Weryfikacja nie zawsze odbywa się w BIK, wielu pożyczkodawców sprawdza konsumentów w bazach dłużników. Co prawda firmy pożyczkowe zwykle deklarują, że rozpatrują każdy przypadek indywidualnie, ale często obecność w rejestrze dłużników kończy się odmową przyznania pożyczki.

Bez wątpienia pożyczka ratalna online to wygodny sposób pożyczania pieniędzy. Można z niej skorzystać bez względu na to, gdzie konsument się znajduje. Wystarczy mieć przy sobie smartfon z dostępem do Internetu. Przed złożeniem wniosku należy jednak zapoznać się z warunkami, jakie trzeba spełnić, aby pożyczyć pieniądze. Wtedy uniknie się rozczarowania związanego z odmową przyznania pożyczki.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone