Zamknij
REKLAMA

Porównywarka chwilówek - jakie czynniki wziąźć pod uwagę?

14:01, 18.06.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Kiedy planujemy większe zakupy, zazwyczaj wcześniej czytamy opinie klientów o danym produkcie, a następnie porównujemy ich ceny w różnych sklepach. Bez wątpienia decyzja o zaciągnięciu kredytu czy pożyczki również wymaga poświęcenia czasu na analizę dostępnych na rynku ofert. To właśnie w tym mogą nam pomóc porównywarki chwilówek. Jak znaleźć najlepszą chwilówkę na rynku? Wystarczą cztery proste kroki.

Krok pierwszy: Sprawdź budżet domowy!

Jak porównywać oferty chwilówek? Paradoksalnie pierwszym krokiem powinno być nie przejście na stronę porównywarki, a zajrzenie do swojego budżetu domowego. Po co? Musimy określić dwa podstawowe parametry, czyli kwotę pożyczki oraz okres kredytowania. Jednak nie zrobimy tego bez wiedzy o swoich potrzebach i możliwościach finansowych. Jeżeli chcemy złożyć wniosek o pieniądze na konkretny cel, porównajmy swoje dochody i zobowiązania, a następnie wyznaczmy część wydatku, którą będziemy musieli pokryć z innego źródła niż wypłata. W ten sposób dowiemy się, o jaką kwotę powinniśmy wnioskować.

Natomiast zdefiniowanie możliwości finansowych pozwoli nam na wyznaczenie kwoty, którą będziemy w stanie miesięcznie przeznaczać na spłatę zobowiązania. Można to zrobić, po prostu odejmując wydatki od dochodów. Jeżeli mamy te informacje, przechodzimy do kolejnego etapu.

Krok drugi: Wyznacz i porównaj!

Czas na krok drugi i przejście na odpowiednią stronę internetową. Pozyczkowy-portal.pl to baza, która gromadzi w jednym miejscu oferty sprawdzonych pożyczkodawców, a następnie umożliwia użytkownikom ich szybkie zestawienie. Zazwyczaj na stronie głównej znajduje się wirtualny kalkulator. Za pomocą znajdujących się w nim suwaków wyznaczamy interesujące nas parametry pożyczki. Przypomnijmy, że okres kredytowania powinien odpowiadać kwocie, którą jesteśmy w stanie przeznaczać każdego miesiąca na spłatę, zaś wysokość pożyczki to po prostu nasze potrzeby.

Po zatwierdzeniu tych informacji w odpowiedzi otrzymamy listę firm, które posiadają w ofercie produkty o wybranych przez nas parametrach. Przy każdym pożyczkodawcy zostanie umieszczona informacja o kosztach oraz odnośnik do wniosku i szczegółowych informacji. Dzięki temu możemy szybko zdecydować, która pożyczka będzie dla nas najtańsza i najatrakcyjniejsza.

Krok trzeci: Zostaw sobie pole manewru i sprawdź opinie!

Co oznacza pozostawienie sobie pola manewru? Nie możemy z góry zakładać na podstawie kosztów, że najtańsza oferta będzie dla nas idealna. Powinniśmy wybrać kilka atrakcyjnych pożyczek, a następnie przejść do opinii ekspertów. Znajdziemy tam najważniejsze informacje na temat warunków kredytowania, metod weryfikacji, czasu oczekiwania na decyzję czy też dane kontaktowe. Na tym etapie może się okazać, że nie spełniamy warunków wymaganych przez pożyczkodawcę lub nie cieszy się on zbyt dobrą opinią wśród pożyczkobiorców. Pamiętajmy! Zazwyczaj pod analizą specjalistów znajdziemy komentarze klientów takich jak my. Teraz możemy już wybrać jedną ofertę, która najbardziej do nas przemówiła.

Krok czwarty: Zweryfikuj i wnioskuj!

Krok czwarty to weryfikacja decyzji. Możemy to zrobić, sprawdzając, jak wybrana przez nas oferta prezentuje się na tle pozostałych w rankingach. Zestawienia mogą być ogólne lub podzielone na kategorie. Skorzystajmy z tych, które najbardziej nam odpowiadają. Po upewnieniu się, że wszystko jest w porządku, możemy przejść na stronę pożyczkodawcy. Jednak przed złożeniem wniosku sprawdźmy, czy zdobyte przez nas informacje zgadzają się z tym, co znajduje się na stronie pożyczkodawcy. Jeśli tak, możemy spokojnie wnioskować!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone