Zamknij
REKLAMA

Prawnik czy firma odszkodowawcza? Kogo wybrać?

10:58, 07.06.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Wielu z nas zastanawia się do kogo zgłosić się po pomoc w razie, gdy ubezpieczyciel zaniżył nasze odszkodowanie. Czy poprosić o pomoc prawnika, radcę prawnego a może firmę odszkodowawczą? Postaramy się rozwiać te wątpliwości w poniższym artykule.

Zalety korzystania z pomocy profesjonalistów.

W Polsce zaniżanie przez firmy ubezpieczeniowe odszkodowań jest powszechnie znaną praktyką. Odwoływanie się na własną rękę nie zawsze jest skuteczne. Wymaga to od nas dużo zaangażowania i czasu, często kosztuje nas wiele nerwów, a i tak nie mamy pewności jaki będzie efekt. Powierzając swoją sprawę profesjonalistom mamy gwarancję, że naszą sprawą zajmą się osoby posiadające w danym temacie odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Dodatkowo będą odpowiedzialni za wszystkie formalnościami i korespondencją. Jednak nie mając rozeznania w branży odszkodowań trudno będzie zdecydować komu powierzyć swoją sprawę.

Prawnicy i radcy prawni.

Zgłaszając swoją sprawę do prawnika mamy pewność, że osoba która będzie nas reprezentować skończyła prawo. Tak więc ma odpowiednie wykształcenie i kwalifikacje.  Co więcej, taka osoba może nas reprezentować przed sądem. Jednak prawnicy specjalizują się w określonej dziedzinie prawa, zatem trzeba znaleźć takiego, który specjalizuje się w odszkodowaniach. Kolejnym problemem jest płatność. Prawnikowi czy radcy prawnemu musimy zapłacić za usługę niezależnie, czy sprawa została wygrana czy nie.

Firma odszkodowawcza.

W przypadku firm odszkodowawczych, nie trzeba być prawnikiem, aby taką firmę prowadzić. Może założyć ją każdy. Jednak w firmach odszkodowawczych pracują fachowcy, którzy specjalizują się w dochodzeniu odszkodowań. Prawnicy i radcy prawni są również członkami zespołu i reprezentują oni firmę przed sądem. Firmy odszkodowawcze współpracują także z lekarzami i rzeczoznawcami. Podpisując z nimi umowę wiemy, na jaką prowizję się godzimy. Tak więc mamy świadomość na jaką kwotę możemy liczyć. Często też dokonują bezpłatnej analizy sprawy. Przy zaniżonym odszkodowaniu z OC możemy sprzedać swoją szkodę firmie odszkodowawczej. W ten sposób pieniądze otrzymamy w ciągu kilku dni i nie będzie interesował nas dalszy przebieg sprawy, ponieważ firma odszkodowawcza będzie dochodziła dalszych roszczeń na własną rękę. Ogromnym plusem firmy odszkodowawczej jest jej szeroki zakres usług, może ona specjalizować się w odszkodowaniach: komunikacyjnych, majątkowych, osobowych, za wypadek przy pracy czy w rolnictwie.

Jak wybrać kancelarię odszkodowawczą?

Obecnie na rynku znajduje się około kilku tysięcy kancelarii odszkodowawczych. Niestety zdarzają się nieliczne przypadki i takich, które prowadzą nieuczciwe praktyki. Dlatego podejmując się wyboru trzeba zachować rozwagę. Należy zwrócić uwagę na umowę, musi być ona jasna i przejrzysta. Firma powinna mieć stabilną pozycję na rynku. Zobacz artykuł – Co powinna zawierać umowa z firmą odszkodowawczą? Na co zwrócić uwagę? Jeśli pracownicy kancelarii reklamują swoje usługi na cmentarzach, w szpitalach lub nachodzą nas w domu,to powinniśmy podejść do niej z dystansem. Żadna renomowana firma odszkodowawcza nie powinna stosować tego typu nieetycznej praktyki.

W przypadku otrzymania odmowy wypłaty odszkodowania lub jego zaniżenia przez ubezpieczyciela polecamy skorzystać z pomocy profesjonalistów. Ze względu na fakt, iż firmy odszkodowawcze specjalizują się tylko w temacie zaniżonych odszkodowań sugerujemy korzystać z ich usług. Pamiętajmy jednak, by mądrze wybrać naszego reprezentanta.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (3)

kar0Lkar0L

0 0

Z tych trzech opcji, które wymieniliście w artykule miałem okazję korzytać z firmy odszkodowawczej właśnie. Wydawał mi się to najlepszy pomysł dla takiego laika jak ja w kwestiach prawnych :D Pieniądze dostałem z góry i oni też ogarnęli rzeczoznawcę. 09:33, 14.06.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

mariomario

0 0

A z jakiej firmy korzyształeś? bo słyszałem, że niektóre kroją mocno na hajs. 15:11, 14.06.2019


kar0Lkar0L

0 0

@mario, Fundusz odszkodowań komunikacyjnych 09:26, 17.06.2019


© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone