Zamknij
REKLAMA

Najpotrzebniejsze akcesoria do tablic

12:34, 29.05.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Bardzo często przy zakupie tablicy kredowej czy magnetycznej skupiamy się przede wszystkim na jej wielkości, właściwościach, trwałości, gwarancji i wielu innych. To dobrze, ale czy zastanawiałeś się może nad akcesoriami do niej? I właśnie tutaj najczęściej bagatelizujemy tą kwestię, po czym dokonujemy zakupu najmniej potrzebnych gadżetów lub zwyczajnie nie dopasowujemy ich do naszych potrzeb. Sprawdź, czego będziesz potrzebował do każdej z tablic w Twoim domu lub biurze.

Zestaw do pielęgnacji

Oto podstawowa rzecz, o której musisz pomyśleć zanim jeszcze zakupisz swoją pierwszą tablicę kredową, magnetyczną, ceramiczną czy nawet interaktywną. Każda z nich wymaga odpowiedniego przygotowania do użycia, a także preparatów służących do ich wyczyszczenia. Nie należy jednak używać do każdej z nich tego samego produktu, ponieważ może on jedynie zaszkodzić powierzchniom i sprawić sporo problemów.

Do wszystkich tablic suchościeralnych – magnetycznych, lakierowanych, ceramicznych, porcelanowych czy interaktywnych – powinieneś posiadać specjalny płyn do czyszczenia powierzchni białych. W ten sposób unikniesz uszkodzenia powierzchni oraz pozostawiania smug podczas czyszczenia. Wystarczy do tego miękka szmatka, którą można delikatnie zwilżyć lub zwykła gąbka. O niej także należy pamiętać zarówno w przypadku tablic suchościeralnych, jak i kredowych. Dużym udogodnieniem jest gąbka do powierzchni magnetycznych, która za pomocą magnesów przylega do tablicy i nie potrzeba wówczas żadnego uchwytu.

Natomiast do tablic kredowych zielonych lub czarnych potrzebna będzie gąbka lub szmatka mocno zwilżone w ciepłej wodzie. Niepotrzebne są zazwyczaj żadne inne środki czystości, aczkolwiek w wyjątkowych sytuacjach, kiedy masz problem z wyczyszczeniem powierzchni wystarczy dodać odrobinę mydła.

Coś do pisania

Tutaj również należy uważać, aby przypadkiem nie użyć na tablicy suchościeralnej markera permanentnego, którego ciężko będzie się już pozbyć z powierzchni. Podobnie mowa o tablicy interaktywnej, na której nie powinno się pisać żadnym markerem, a jedynie poruszać się na niej za pomocą specjalnego wskaźnika. Właśnie dlatego polecamy na ściany suchościeralne zwykłe pisaki przeznaczone do takich powierzchni, które znajdziesz oczywiście w podstawowych kolorach: czerwonym, zielonym, niebieskim i czarnym, ale niekiedy dostępne są również inne odcienie.

Z kolei dobrą alternatywą dla tablic kredowych i kredy mogą być nowoczesne markery kredowe, które sprawdzają się również na powierzchniach szklanych, białych tablicach, metalu czy gładkich witrynach sklepowych. Utrzymują się bardzo długo na powierzchniach i są odporne na warunki atmosferyczne.

Akcesoria do flipchartów

Natomiast dla właścicieli słynnych flipchartów potrzebne będą zupełnie inne przedmioty i akcesoria, jak na przykład stojak aluminiowy. Powinien posiadać opcję regulowania wysokości, kąta ustawienia i wielu innych parametrów, dzięki czemu będzie mógł stabilnie stać na podłodze i przytrzymywać blok podczas rysowania. Właśnie drugą ważną rzeczą jest zakup bloku do flipcharta, które możesz przykładowo zamówić na tablice-magnetyczne.com i wybrać opcję 20 lub 50 arkuszy. Niekiedy istnieje możliwość wyboru pomiędzy gładką strukturą, a taką z nadrukowaną kratką bądź liniami.

Wszystko zależy od Twoich potrzeb i zamysłu do używania flipchartu, do którego także będziesz potrzebować markery, lecz tym razem mogą być one zwykłymi pisakami dostępnymi w sklepach z artykułami biurowymi. Ich kolorystyka powinna wystarczyć każdemu początkującemu oraz zaawansowanemu użytkownikowi tego niezawodnego sprzętu.

Niezbędne dodatki

Ostatnią rzeczą, która musi się znaleźć w Twoim wyposażeniu są oczywiście magnesy i pinezki, bez których użytkowanie tablic magnetycznych czy korkowych byłoby o wiele trudniejsze. Nie zawsze jest czas, by coś przepisać lub napisać od nowa, dlatego korzystamy z gotowych materiałów, które wystarczy jedynie przyczepić do powierzchni tablicy. W przypadku magnesów możemy wyróżnić dwa rodzaje: do tablic zwykłych magnetycznych i szklanych, które nieco różnią się od pozostałych. Sam kształt magnesów także jest kwestią indywidualną, ponieważ możesz zdecydować się na klasyczne i okrągłe magnesy albo też wybrać mniej standardowe lub w ogóle zakupić magnesy dla dzieci w kształcie literek lub cyferek.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone