Zamknij
REKLAMA

Rolety dzień noc - jakie mają zastosowanie?

08:29, 08.05.2019 | materiały partnera

Rolety można podzielić obecnie na wiele różnorodnych rodzajów. Bardzo popularną ich odmianą są rolety dzień noc. Mają one szerokie zastosowanie, ale też bardzo charakterystyczną budowę. Stworzone są one z prześwitujących pasów, tak aby mogły przepuszczać odpowiednią dla domowników ilość światła do wnętrza pomieszczeń. Pasy wykonane są z tkaniny materiałowej, są one też odpowiedzialne za zaciemnianie pomieszczenia, gdy zbliża się noc, dlatego pełnią dwojaką funkcję, zależnie od pory dnia. Najlepiej używać ich w salonach oraz sypialniach, gdzie ich właściwości wykorzystywane są każdego dnia. Istnieje też możliwość zastosowania ich w pokoju dziecięcym, tak aby zapewnić dzieciom odpowiednie warunki do snu, czy też nauki.

Jakie są rodzaje rolet typu dzień noc?

Rolety dzień noc można podzielić dodatkowo na kilka odmian, wśród których wyróżnia się rolety:

  • wolnowiszące,
  • w wersji mini,
  • w wersji kasetowej.

Rolety dzień noc wolnowiszące są montowane do ściany oraz sufitu. Są to rolety dzień i noc w wersji klasycznej, które można spotkać w zdecydowanie największej ilości mieszkań. Posiadają dość nietypowe rozmiary, przez co można mieć dość utrudniony dostęp do okna. Rolety w wersji mini zawieszane są na specjalnych taśmach klejących. Można je także zamontować przy pomocy haczyków, dlatego jest to metoda bezinwazyjna. Rolety dzień noc w kasecie przylegają ściśle do okna. To sprawia, że na roletach nie będzie zbierała się zbyt duża ilość kurzu, a więc ich czyszczenie nie przysporzy domownikom większych problemów. Montować można je na kilka sposobów, zależnie od upodobań klienta. Zdecydowanie najbardziej popularnym jest zastosowanie uchwytów, podobnie jak w przypadku mini rolet. 

Zalety rolet dzień noc

Aranżacja wnętrz to dla każdej osoby bardzo ważna sprawa, ponieważ we własnym domu ludzie chcą się czuć dobrze i swobodnie. Przede wszystkim wnętrza powinny być przytulne. Odpowiedni dobór rolet to kwestia kluczowa dla zapewnienia sobie komfortu zarówno w dzień, jak i w nocy. Najważniejszą zaletą rolet dzień noc jest to, że mają one możliwość regulowania zaciemnienia. Domownicy sami decydują o tym, jak bardzo przysłonięte mają być okna w danych pomieszczeniach, tym samym zapewniając sobie dużo lepsze samopoczucie o każdej porze roku, niezależnie od panujących na dworze warunków atmosferycznych. 

Ludzie zwracają również uwagę na to, że pasy mogą pełnić funkcję dekoracyjną, dlatego też aranżacja okna przebiega bez zarzutów, nie trzeba decydować się na różne inne dodatki, aby pomieszczenie wyglądało bardziej estetycznie. Rolety dzień noc mogą być całkowicie odsłonięte, ale można też odpowiednio rozproszyć promienie słoneczne po pomieszczeniach, w których się znajdują. Ma się w ten sposób pełną kontrolę nad tym, ile światła jest dopuszczonego do wnętrza. Jeśli jest to jakiś słoneczny dzień będzie chciało ograniczyć się jego ilość we wnętrzu domu. Poza tym można zdecydować się na różne kolory takich rolet, można je dopasować ściśle pod kątem mebli znajdujących się w salonie lub sypialni, czy też biorąc pod uwagę kolor ścian. 

Alicja Błysk – www.blysk.pl.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone