Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto wybrać narty freestyle?

11:56, 30.04.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Narty freestyle cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Wynika to z faktu, że ludzie coraz chętniej chcą się uczyć nowych metod jazdy, trików oraz zdobywać nowe doświadczenia. Narty freestyle są świetnym narzędziem do tego. Dla każdego, kto potrafi jeździć na nartach, ale szuka nowych wrażań freestyle będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Do czego służą narty freestyle?
Narty freestyle zostały stworzone specjalnie do zjazdów terenowych, tych odbywających się w żlebach i między drzewami. Wykorzystuje się je także do jazdy po puchu i ciężkim śniegu. Inne wersje nart freestyle przygotowane są specjalnie do jazdy w snowparkach, gdzie jazda odbywa się po skoczniach i railach. Takie narty różnią się od siebie nieznacznie, ale oba te rodzaje należą do nart freestyle. Dla fanów mocnych wrażeń tworzone są nawet narty, które umożliwiają skoki i zjazdy ze skał. Mając odpowiednie umiejętności można jednak wykorzystywać je do łagodnej jazdy po stoku.

Czym charakteryzują się narty freestyle?
Narty freestyle mają większą długość i szerokość niż narty innych rodzajów, dzięki czemu ich wyporność jest większa od innych. Takie rozwiązanie pozwala na szusowanie w świeżym śniegu bez obawy o zapadnięcie się. Dodatkowo narty te mają tzw. twin tip, czyli są zadarte zarówno z przodu, jak i stylu. Ten element konstrukcyjny nart pozwala na jazdę tyłem, a także wykonywanie innych akrobacji, których nie można wykonać na tradycyjnych nartach. Zaopatrując się w narty freestyle, należy mieć na uwadze, że mają one mniejszy promień krętu niż tradycyjne narty, gdyż w terenie nie ma to aż tak ogromnego znaczenia, jak podczas szybkiej jazdy na stoku. Dodatkowo narty przeznaczone do jazdy w snowparku muszą być odporne na stal raili oraz wytrzymywać obciążenia podczas akrobacji.

Dlaczego warto zdecydować się na narty freestyle?
Warto zdecydować się na ten rodzaj nart, ponieważ dają on niezliczone możliwości do nauki, a następnie do wykonywania akrobacji. Ponadto można je wykorzystywać na kilka sposobów, a to im daje ogromną przewagą nad innymi rodzajami nart.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone