Zamknij
REKLAMA

Specyfika pracy masażysty

14:59, 26.04.2019 | materiały partnera

Polacy przykładają coraz większą wagę do swojego zdrowia i chętnie korzystają z prywatnych zabiegów o charakterze medycznym. Rośnie zapotrzebowanie nie tylko na lekarzy-specjalistów, ale także na masażystów, którzy pomagają pacjentom między innymi w ramach rehabilitacji.

Wynagrodzenie masażysty

Wysokość miesięcznej pensji masażysty zależy przede wszystkim od miejsca zatrudnienia. W publicznych placówkach wynagrodzenie zazwyczaj jest odpowiednio niższe, natomiast w prywatnych ośrodkach nierzadko może ono sięgać nawet 6500 zł brutto. Osoby posiadające kierunkowe wykształcenie mają szansę na wyższe wynagrodzenie. Najlepiej zdecydować się na trzyletnie studia na kierunku fizjoterapii lub ukończyć technikum dla masażystów. Dodatkowe kursy i szkolenia zawsze są mile widziane przez potencjalnego pracodawcę, który na podstawie kwalifikacji zaproponuje konkretne warunki współpracy.

Gdzie może pracować masażysta?

Obecnie masażyści mają do wyboru wiele placówek, nie tylko o charakterze medycznym. Najczęściej znajdują oni zatrudnienie w:

  • ośrodkach rehabilitacji,
  • przychodniach zdrowia,
  • klubach fitness,
  • gabinetach kosmetycznych,
  • ośrodkach SPA.

W zależności od specjalizacji można wykonywać masaż o charakterze zdrowotnym lub połączyć go z zabiegami kosmetycznymi. Miejsce zatrudnienia bezpośrednio wpływa na wysokość wynagrodzenia. Na największe pensje mają szansę osoby współpracujące z luksusowymi ośrodkami SPA oraz ekskluzywnymi klubami fitness. Wielu masażystów decyduje się na założenie własnego gabinetu i nierzadko łączą oni indywidualną działalność z zatrudnieniem w publicznej placówce.

Zawód nie dla każdego

W tym zawodzie charakterystyczny jest stały kontakt z ludźmi, dlatego osoby nieprzepadające za bezpośrednim kontaktem z pacjentem nie powinny wiązać przyszłości z tą branżą. Z usług masażysty mogą korzystać osoby ciężko chore, co dla początkujących będzie dodatkowym utrudnieniem.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone