Zamknij
REKLAMA

Poznaj formalności związane z wypożyczeniem samochodu w Krakowie

08:44, 18.04.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Duża aglomeracja miejska, miasto zabytków z własnymi rezerwatami przyrody, drugie pod względem liczby mieszkańców – Kraków, dawna stolica Polski połączona ze światem położonym tuż obok lotniskiem, jest stworzony dla każdego typu turysty. W którymś z 43 parków lub krakowskich uzdrowisk znajdą coś dla siebie miłośnicy zamków, legend, architektury sakralnej oraz zwykłego leniuchowania. Najwygodniejszą opcją dotarcia i zwiedzania miasta jest lot samolotem, a poruszanie się po Krakowie i okolicach będzie o wiele przyjemniejsze wynajętym samochodem.

Warunki wynajmu samochodu w Krakowie

Auto można wynająć na wiele sposobów, jednak najprościej jest wejść na stronę dobrej wypożyczalni, jak carfree.pl, gdzie nie tylko łatwo jest dostosować samochód do swoich potrzeb, ale i od razu zapoznać się z ceną wybranego modelu oraz koniecznymi warunkami, jakie trzeba spełnić, by zasiąść za kółkiem wynajętego pojazdu. Przede wszystkim wiek kierowcy nie powinien być niższy niż 21 lat, a okres posiadania prawa jazdy przez wynajmującego musi przekraczać 12 miesięcy. Wymagane jest przedstawienie ważnego prawa jazdy oraz drugiego dokumentu potwierdzającego tożsamość – może to być dowód osobisty lub paszport.

Udogodnienia wynajmu

Świetnym rozwianiem jest brak kaucji – opłata ta często skutecznie odstraszała chętnych, obecnie jednak nie stanowi najmniejszej przeszkody w wynajęciu pojazdu. Co warto wiedzieć o wypożyczaniu samochodów w Krakowie? Na pewno można liczyć na podstawienie za darmo auta na lotnisko, co jest olbrzymią zaletą i wygodą dla podróżujących. Wraz z pojazdem dostarczany jest komplet dokumentów, a także protokół przekazania auta. Rezerwacje najczęściej wykorzystywane przez turystów, czyli takie do 30 dni, nie są objęte limitem kilometrów, co pozwala na odbycie kilku wycieczek w bardzo atrakcyjne okolice Krakowa, jak Wieliczka czy Zakopane.

Dodatki do wypożyczonego samochodu

Dla osób podróżujących z dziećmi przewidziano możliwość wypożyczenia fotelików w koniecznych przedziałach wagowych. Przewidując, że większość odwiedzających Kraków nie zna okolic, ulic i dojazdu do najbardziej atrakcyjnych lokalizacji, wypożyczalnia oferuje GPS z zawsze aktualnymi mapami i trasami. Bliskość Słowacji i tamtejsza, cieplejsza strona Tatr, zachęca do skorzystania z ich oferty turystycznej. Wychodząc na przeciw potrzebom Klientów, wypożyczalnia udostępnia możliwość wyjazdu poza granice kraju, z uprzednim zaznaczeniem tego faktu w umowie. Istnieje też opcja przedłużenia okresu wynajmu samochodu, która przypadnie do gustu wszystkim dociekliwym, dla których kilkudniowy pobyt w dawnej stolicy okazać się może niewystarczający i którzy chcą jeszcze poświęcić trochę wolnego czasu na lepsze poznanie miasta i okolic.

Wypożyczenie samochodu jest nie tylko łatwo dostępną opcją w organizowaniu wyjazdu na wczasy, ale także doskonałym pomysłem na wolny weekend lub kilkudniowy relaks w atrakcyjnej okolicy. Internetowa rezerwacja oraz minimalna biurokracja czynią to rozwiązanie banalnie prostym, a jeżeli pamiętać o zdaniu auta zatankowanego i umytego, wynajem nie będzie generować dodatkowych kosztów. Możliwość otrzymania samochodu w żądanej lokalizacji czyni ponadto tę opcję podróży bezproblemową.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone