Zamknij
REKLAMA

Sprawdź na czym najwięcej zaosczędzić podczas budowy domu?

00:00, 17.04.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Budowa domu to marzenie wielu z nas. To duże wyzwanie, ale także spora inwestycja… czasu, pieniędzy i nerwów. Oto mini przewodnik uwzględniający prace, które niewątpliwie warto wziąć pod uwagę podczas planowania kosztorysu. Przygotuj plan budowy z głową i sprawdź, na czym można najwięcej zaoszczędzić podczas budowy domu.

Oszczędzanie to plan wieloletni. Dobry i przemyślany pozwoli na uniknięcie dodatkowych kosztów w przyszłości. Pamiętaj jednak o złotej zasadzie budownictwa: nie oszczędzaj na tym, od czego zależy stan techniczny budynku. Przeczytaj także: Przez jakie etapy prac należy przejść, by postawić dom w stanie surowym zamkniętym? Co składa się na koszty?

Zacznij oszczędzanie przed rozpoczęciem budowy domu

Jedną z pierwszych czynności, od których powinieneś zacząć, jest wybór projektu domu. Gotowy projekt będzie zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż przygotowywanie go od podstaw na bazie indywidualnego pomysłu. Na etapie wyboru projektu, warto poświęcić czas na rozmowę z architektem i przedstawić swoje oczekiwania. Fachowe porady architektów i wykonawców pomogą Ci znaleźć odpowiednie dla siebie rozwiązanie.

Najtańszy w budowie i eksploatacji (już na tym etapie warto przeanalizować wydatki na energię) będzie dom jednorodzinny o prostej konstrukcji, najlepiej parterowy. Optymalnym rozwiązaniem będzie dom osadzony na planie kwadratu lub prostokąta.

Stolarka otworowa, czyli okna, drzwi i bramy garażowe powinny być możliwie, jak najprostsze w formie. Duże przeszklenia, zdobienia i wymyślne materiały będą przekładały się na wzrost kosztów budowy. Minimalizm jest atrakcyjny również w budownictwie.

Konstrukcja budynku, a oszczędności

Większa powierzchnia domu przekłada się na większą powierzchnię dachu. Koszt budowy dachu to jedna z podstawowych kwestii, które bierzemy pod uwagę podczas wyboru i kalkulacji projektu budowlanego. Rosnącą popularnością cieszą się projekty domów z płaskim dachem, ale wciąż większość inwestorów decyduje się na rozwiązanie tradycyjne. Dach spadzisty, ale dwuspadowy czy czterospadowy, który dach wybrać? To jedno z tych pytań, przed którymi prędzej czy później staje każdy inwestor.

Dach dwuspadowy cieszy się popularnością, a czterospadowy słynie z lepszej sztywności więźby. Biorąc pod uwagę oszczędności, dach dwuspadowy będzie zdecydowanie lepszym wyborem. Dobrze komponuje się zarówno na bryłach budynku domów tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Prosty kształt dachu dwuspadowego ułatwia prace związane z wykonaniem więźby oraz pokrycia dachowego.

Na ostateczną cenę dachu złoży się także zakup blacho dachówki oraz poszycia. Montaż membrany na dachu dwuspadowym będzie dość prosty, co przełoży się na korzystną cenę robocizny.

Roboty budowlane

Wybór ekipy budowlanej to decyzja, która może kosztować sporo nerwów. Realnych oszczędności można jednak szukać właśnie na tym etapie. Zatrudnienie kierownika budowy może wydawać się drogim pomysłem. Jednak to właśnie rzetelny fachowiec może okazać się gwarancją tego, że poszczególne etapy prac zostaną wykonane terminowo. Zobacz projekty domów tanich w budowie https://domoweklimaty.pl i znajdź odpowiedni dobrany do Twoich przyszłych potrzeb.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone