Zamknij
REKLAMA

Masaże biurowe, czyli jak zadbać o zdrowie pracowników

12:11, 12.04.2019 | artykuł sponsorowany

Masaże biurowe to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zredukowanie negatywnych skutków pracy siedzącej. Warto rozważyć możliwość zamówienia takiej usługi dla swojej firmy - poprawa samopoczucia przekłada się na wyższą efektywność pracowników.

  1. Praca siedząca i jej negatywne skutki dla kręgosłupa
  2. Dbanie o zdrowie i kręgosłup w pracy
  3. Masaże w firmie to wyższa efektywność pracowników
  4. Poprawiona ergonomia pracy
  5. Jakie są realne efekty masażu w pracy?

Praca siedząca i jej negatywne skutki dla kręgosłupa

Praca przy komputerze ma często zgubny wpływ na stan zdrowia. Kręgosłup w pozycji siedzącej jest narażony na obciążenie większe od 40% do aż 90%. Zgarbiona pozycja zwiększa ciśnienie w krążkach międzykręgowych, uszkadzając je. Ciągły stres i praca w pośpiechu powoduje napinanie mięśni i doprowadza do trwałych skurczów, które objawiają się dyskomfortem i bólem pleców.

Dbanie o zdrowie i kręgosłup w pracy

Dobra ergonomia pracy wymaga, żeby pracownik codziennie zażywał trochę ruchu, a w pracy mógł co pewien czas zrobić sobie przerwę od siedzenia. Ciało ludzkie przystosowane jest do częstych zmian pozycji - długie pozostawanie w bezruchu skutkuje negatywnymi objawami. Stan fizyczny ciała potrafi mocno odbić się na samopoczuciu, a to z kolei wpływa na efektywność w pracy. Nieoceniony wpływ na stan zdrowia i samopoczucie mogą mieć masaże w firmach.

Masaże w firmie to wyższa efektywność pracowników

Benefity dla pracowników często obejmują również usługi w miejscu pracy - jednym z nich są masaże w firmie. Funkcjonowanie w ciągłym stresie i pośpiechu przyczynia się bezpośrednio do powstawania nieprzyjemnych skurczów. Te z kolei, wywołując ciągły ból, pogarszają samopoczucie pracownika, a tym samym jego wydajność. Łatwo możesz zapobiec tego typu zdarzeniom, korzystając z usług firmy oferującej masaże w firmie (na przykład Bodywell). Usługodawca tego typu proponuje różnorodne rodzaje masażów, specjalnie przystosowanych do warunków i potrzeb klienta. Program specjalnie dobrany przez wykwalifikowanych specjalistów zapewnia każdemu pracownikowi poczucie spokoju, odprężenie oraz wyciszenie. Pracownik w krótkim czasie może wrócić do pracy ze świeżym umysłem i poprawionym samopoczuciem. W ten sposób znacznie polepsza się jego wydajność.

Poprawiona ergonomia pracy

Przedstawiona oferta masaży dla firm dotyczy najczęściej zarówno samej usługi, jak i również wliczonego w cenę dojazdu do biura. Zatrudnieni profesjonaliści w ciągu 10 minut są w stanie sprawić, aby zestresowany pracownik uzyskał spokój i odprężenie przy pomocy technik masażu klasycznego relaksacyjnego, fizjoterapii czy akupresury. Wykonywany on jest głównie w obszarach szyi, karku i ramion - tam występują największe napięcia. Usunięcie ich uwalnia naturalne związki, takie jak endorfina i serotonina. W ten sposób samopoczucie pracownika poprawia się, a to z kolei wpływa na efektywniejszą pracę. Efekty masażu można porównać do takich samych, które człowiek uzyskałby drzemiąc przez około pół godziny. Usługi masażu możesz zamówić na stronie znakomitej firmy https://bodywell.pl.

Jakie są realne efekty masażu w pracy?

Przede wszystkim pracownicy mają więcej energii, są bardziej czujni i produktywni. Podwładni nie tylko lepiej czują się lepiej, ale łatwiej jest im unikać stresu. To z kolei przekłada się na zredukowanie napięcia mięśniowego i lepszą współpracę w zespole. Nawet krótki masaż potrafi znacząco poprawić samopoczucie i stan fizyczny. Oprócz większej wydajności firmy oraz lepszej atmosfery, pracodawca zyskuje bardziej przyjazny wizerunek zakładu, co z kolei przyciąga wartościowych pracowników. Warto odwiedzić umieszczony tutaj link, w którym usługodawca oferuje masaże biurowe w Krakowie i dokładnie opisuje korzyści, jakie płyną z jego usług.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone