Zamknij
REKLAMA

Nowe mieszkanie na wynajem - inwestycja, która się opłaca!

10:47, 11.04.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Coraz więcej inwestorów wybiera nieruchomości jako sposób ulokowania swoich pieniędzy. Dzisiaj prawdziwym hitem na rynkach inwestycyjnych w całym kraju są mieszkania na wynajem. Jak można na nich zarobić?

Lokaty bankowe? Gra na giełdzie? A może fundusze inwestycyjne? To jedynie parę metod na pomnożenie pieniędzy. Dzisiaj do grupy popularnych metod inwestycyjnych dołączyły także nieruchomości.

Jak można zarobić na inwestycjach w nieruchomości? Sprawdź to z serwisem http://prostoma.pl/!

Mieszkanie na wynajem – przyszłościowa lokata kapitału

Aktualnie największym zainteresowaniem wśród inwestorów cieszą się mieszkania przeznaczone na wynajem.

To inwestycja, która potrafi przynieść bardzo dobre zyski – nawet około 4-5 procent na czysto w skali roku. Dodatkowo, możemy zarobić na niej dwojako – zarówno przez opłaty otrzymywane przez lokatorów, jak również na rosnącej wartości nieruchomości, gdy zdecydujemy się na jej sprzedać po latach.

Obecnie, gdy newsy coraz częściej alarmują o małej liczbie mieszkań na wynajem, posiadanie nieruchomości mieszkalnej jest bardzo dobrym posunięciem. Niektórzy inwestorzy decydują się nawet na zakupienie kilku nieruchomości tego typu, aby czerpać z nich stałe zyski.

Oczywiście, zakupienie mieszkania kosztuje, dlatego jest to inwestycja, która wymaga posiadani większej sumy do ulokowania. Są jednak i takie osoby, które decydują się na zaciągnięcie kredytu na nieruchomość – opłaty pobierane od lokatorów bardzo często pozwalają na pokrycie kosztów raty kredytowej.

Jak zarobić na mieszkaniu na wynajem?

Aby zarobić na mieszkaniu na wynajem jak najwięcej, trzeba znać podstawowe informacje związane z tym rynkiem inwestycyjnym. Co kupić, aby zarobić jak najwięcej?

Inwestorzy mają do dyspozycji dwa rozwiązania, a mianowicie:

  • wynajem krótkoterminowy, turystyczny – wynajem apartamentów dla turystów, klientów biznesowych
  • wynajem długoterminowy – dla osób szukających lokum na dłużej, na przykład dla studentów, par, pracowników

Na wynajmie krótkoterminowym można zarobić najwięcej, niemniej jednak z drugiej strony jest on bardziej ryzykowny i generuje wyższe koszty, na przykład związane z obsługą rezerwacji, sprzątaniem, ewentualnymi startami wywołanymi przez gości.

Wynajem długoterminowy niesie ze sobą mniejsze zyski, ale jest pewniejszy. Gdy zawrzemy umowę z rzetelnym, uczciwym lokatorem, nie musimy martwić się o regularne opłaty oraz o zniszczenia swojego mienia.

Na wysokość zysków czerpanych z mieszkania na wynajem ma także duży wpływ jego lokalizacja. Ma ona szczególne znaczenie wtedy, gdy chodzi o wynajem turystyczny – wtedy największym zainteresowaniem cieszą się lokale znajdujące się w centrum miasta.

Przy wynajmie długoterminowym lokalizacja także ma znaczenie – łatwiej będzie nam znaleźć lokatorów na mieszkanie w dobrym punkcie miasta, na przykład blisko uczelni, biurowców, przystanków.

Ważny jest także metraż mieszkania – małe lokale łatwiej wynająć niż te o dużej powierzchni. Mieszkanie powinno być także estetycznie zaaranżowane i najlepiej gotowe do przeprowadzki od razu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone