Zamknij
REKLAMA

Jak zadbać o zdrowy i piękny uśmiech? Stomatologia na Żoliborzu

09:27, 11.04.2019 | artykuł sponsorowany

Zdrowe, białe, równe zęby są marzeniem większości z nas. Niestety, mało kto rodzi się z idealnie symetrycznym uśmiechem, a zęby i dziąsła wymagają stałej pielęgnacji, by mogły zachować zdrowie na dłużej. Bardzo ważna jest także regularna profilaktyka, obejmująca wizyty w centrum stomatologii. Na jakie usługi z tej dziedziny mogą liczyć mieszkańcy Żoliborza?

Protetyk, dentysta i ortodonta w Warszawie – kompleksowe leczenie zębów

Większość osób boryka się z różnymi problemami, dotyczącymi zębów. Wady zgryzu, próchnica, ubytki w uzębieniu na skutek choroby lub wypadku, czy nawet kamień nazębny – każda z tych przypadłości wiąże się z obniżeniem komfortu życia, a niektóre z nich prowadzą do poważniejszych powikłań. Z tego względu z każdym problemem powinniśmy możliwie jak najszybciej udać się do odpowiedniego specjalisty. Ortodoncja i stomatologia Żoliborz to dziedziny, które pozwolą uporać się z większością trudności, dotyczących zębów – i uzyskać piękny i zdrowy uśmiech każdemu pacjentowi.

Jednym z najważniejszych punktów dbania o zęby są regularne wizyty u stomatologa – mieszkańcy Żoliborza mogą udać się na specjalistyczne konsultacje ze specjalistami, podczas których przeprowadzone zostaną podstawowe badania, pozwalające wykryć:

  • zmiany próchnicowe,
  • złogi i osad nazębny,
  • zęby wymagające leczenia kanałowego,
  • zęby zatrzymane, potrzebujące leczenia chirurgicznego,
  • zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych.

Warto regularnie się badać, by móc wykryć wszelkiego typu nieprawidłowości jak najwcześniej – zanim zaczną sprawiać poważne problemy i powodować ból. W niektórych przypadkach wczesna diagnostyka pozwala uratować ząb, np. przy zapaleniu miazgi, które potrafi rozwinąć się bardzo szybko.

Do ortodonty w Warszawie warto zwrócić się z wszelkimi wadami zgryzu. Nachodzenie zębów na siebie, niesymetryczny uśmiech, zbyt duże przerwy między zębami – na te i wiele innych problemów zaradzi dobrze dobrane leczenie, najczęściej opierające się na aparacie na zęby. U dobrego specjalisty można uzyskać zdejmowany lub stały aparat – w tym drugim przypadku mamy do wyboru wersję metalową, porcelanową lub kryształową. Można z niego skorzystać niemal w każdym wieku, dzięki czemu leczenie może zapewnić piękny, równy uśmiech nawet, jeśli pacjent podjął się go stosunkowo późno. Przy aparacie na zęby konieczne będą regularne wizyty u ortodonty przez cały czas trwania leczenia – najczęściej są to ok. 2 lata.

Do najbardziej popularnych problemów z uzębieniem należą także braki po utracie zęba. Protetyka i implantoprotetyka skutecznie zastępuje naturalne zęby, przywracając pacjentowi pełną funkcję gryzienia i żucia, poprawiając profil twarzy, który na skutek braków może ulec zniekształceniu, a także wpływając pozytywnie na samopoczucie pacjenta. Najbardziej polecanym rozwiązaniem są implanty, czyli tytanowe „śruby” oraz porcelanowe korony, które na stałe zastępują ubytki, naturalnie wyglądają oraz spełniają wszystkie niezbędne funkcje.

Również dzieci mogą liczyć na profesjonalną opiekę dentystyczną – stomatolog dziecięcy oraz ortodonta specjalizujący się w leczeniu najmłodszych pacjentów zajmują się takimi usługami, jak lakowanie i wypełnienia w zębach mlecznych, ekstrakcje zębów czy zakładanie aparatu ortodontycznego.

Pogotowie stomatologiczne w Warszawie, czyli ratunek w nagłych sytuacjach

W niektórych przypadkach ból przychodzi nagle, lub ignorujemy go przez jakiś czas do momentu, aż stanie się nie do wytrzymania. W takiej sytuacji można skorzystać z pomocy pogotowia stomatologicznego w Warszawie, dzięki czemu szybko uzyskamy niezbędną opiekę dentysty. Aby uniknąć takich awaryjnych sytuacji, najlepiej regularnie zgłaszać się na wizyty kontrolne – stomatologia na Żoliborzu zapewnia kompleksowe usługi, dzięki którym szybko pozbędziemy się większości problemów ze zgryzem.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone