Zamknij
REKLAMA

Zadbaj o światła swojego samochodu! 5 porad, które warto poznać

10:44, 08.04.2019 | artykuł sponsorowany

Sprawnie działające oświetlenie samochodu to podstawa bezpiecznej jazdy nie tylko po zmroku, ale również w ciągu dnia. Jak należy dbać o światła w aucie?

Światła to bardzo ważny element każdego samochodu – pozwalają na oświetlenie drogi przed samochodem, a także sygnalizują jego pozycję samochodom jadącym z tyłu.

Nie każdy kierowca wie jednak, jak należy prawidłowo korzystać ze świateł w swoim samochodzie, a także nie wie, jak należy o nie dbać. O czym warto pamiętać? Sprawdź 5 pomocnych porad, które przyszykowaliśmy wraz z serwisem informacyjnym http://ergowiosla.pl/!

1. Regularnie czyść klosze świateł samochodowych

W trakcie jazdy na kloszach świateł osadzają się różnego rodzaju zanieczyszczenia, na przykład błoto, piasek, owady czy brud zmieszany z solą w trakcie zimowych miesięcy.

Aby światła spełniały swoje zadanie prawidłowo, należy regularnie czyścić ich klosze. W tym celu zaleca się korzystać z miękkiej szmatki, aby uniknąć zarysowań powierzchni klosza.

Zdarza się też, że brud przedostaje się do wnętrza klosza. W takim przypadku możemy rozkręcić jego konstrukcję i oczyścić wnętrze samodzielnie.

2. Poleruj zmatowiałe klosze świateł w swoim aucie

Nawet kilkuletnie samochody mogą mieć zmatowiałe klosze świateł. Najczęściej jest to efekt regularnej jazdy w wysokich prędkościach, a także w niesprzyjających warunkach, na przykład w mocno zapylonym środowisku.

Zmatowiałe klosze dają gorszej jakości światło, dlatego też warto pomyśleć o ich wypolerowaniu. W sprzedaży możemy znaleźć specjalne zestawy do polerowania kloszy samochodowych – informacje o użyciu specyfików wchodzących w skład zestawu znajdziemy na ulotce.

Możemy także przekazać samochód w ręce fachowców, którzy wypolerują klosze specjalnymi polerkami i zabezpieczą je przed niekorzystnym wpływem niszczących czynników.

3. Wymieniaj żarówki parami

Jeżeli dojdzie do przepalenia żarówki w Twoim samochodzie, warto wymienić całą parę żarówek. Chociaż niektórzy kierowcy mówią, że jest to niepotrzebne, to jednak coraz częściej newsy motoryzacyjne poruszają ten właśnie temat.

Dlaczego warto wymieniać żarówki parami? Wynika to z faktu, że lampy samochodowe pracują podobnie, dlatego też fakt, że przepaliła się właśnie jedna żarówka, najczęściej oznacza, że w niedługim czasie przepali się także druga.

Dodatkowo, gdy chodzi o reflektory przednie, warto pamiętać o tym, że stare żarówki nie dają już tak dobrego światła jak nowe. Wymieniając parę, mamy pewność, że oświetlenie będzie równomierne.

4. Kupuj żarówki dobrych producentów

W sprzedaży można znaleźć mnóstwo rodzajów żarówek – zwykłe, ledowe, ksenonowe, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Gdy kupujemy żarówki do swojego auta, pamiętajmy o tym, że najlepiej wybrać produkty od sprawdzonych marek. Wtedy mamy pewność, że kupujemy to, co najlepsze.

Najtańsze żarówki bardzo często są niskiej jakości – słabo świecą, szybko się przepalają, dlatego mogą stanowić niebezpieczeństwo dla kierowcy.

5. Ustaw światła prawidłowo

Wielu kierowców nie ma prawidłowo ustawionych świateł samochodowych – świecą za nisko albo za wysoko, powodując oślepienie innych uczestników ruchu.

Pomocne wiadomości o tym, jak ustawić światła, można znaleźć w instrukcji swojego pojazdu oraz na różnych stronach WWW.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone