Zamknij
REKLAMA

Wybieramy dobry stojak rowerowy. Na co zwrócić uwagę?

12:10, 05.04.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Stojaki rowerowe widoczne są obecnie w wielu miejscach – zobaczymy je zarówno w dużych miastach, jak również w mniejszych miejscowościach. Do wyboru jest wiele modeli gotowych stojaków, które można kupić dzisiaj także przez internet. Na co zwrócić uwagę?

Coraz więcej osób korzysta dzisiaj z rowerów – także w miastach. Rower daje większą swobodę niż samochód – nie musimy obawiać się korków, więc na miejsce możemy dojechać szybciej. Dodatkowo, oszczędzamy także pieniądze, a także możemy zadbać o kondycję.

W związku z dużą popularnością rowerów w przestrzeniach publicznych można również znaleźć wiele stojaków rowerowych – w parkach, przy sklepach, szkołach, kawiarniach i restauracjach, urzędach czy biurach, aby wspomnieć tylko o niektórych miejscach.

Jednak chyba każdy rowerzysta zdaje sobie sprawę z tego, że nie każdy stojak rowerowy może być określony mianem dobrego. Na co należy zatem zwrócić uwagę, gdy chcemy zakupić stojak na rowery?

1. Sprawdź dostępną przestrzeń

Aby dobrać odpowiedni stojak na rower, przede wszystkim powinniśmy zmierzyć przestrzeń, w której zamierzamy go ustawić.

Do wyboru mamy stojaki od jednego miejsca do aż pięciu miejsc na rower. Dobieramy wysokość i szerokość, a także głębokość stojak tak, aby pasował on do wyznaczonej przestrzeni.

Zatem nie powinniśmy kupować stojaka rowerowego „na oko”. Wtedy ryzyko, że nie trafimy z odpowiednim rozmiarem, jest wysokie, więc lepiej poświęcić chwilę na pobranie wymiarów.

2. Wybierz rodzaj stojaka na rower

Kolejna kwestia to wybór odpowiedniego rodzaju stojaka rowerowego. Do dyspozycji mamy szeroką gamę modeli, w tym między innymi takie, jak:

 

·         stojaki stojące – posiadają wydzielone przestrzenie do parkowania rowerów, które tworzone są przez dwie równoległe rurki umieszczone pionowo albo poziomo zależnie od konstrukcji stojaka

·         stojaki typu bramka – składają się z jednej rurki o wygiętym kształcie, pozwalają na przypięcie od jednego do czterech rowerów w zależności od ich wymiarów

 

3. Zwróć uwagę na zastosowane materiały

Dobry stojak rowerowy to taki, który jest wykonany z wysokiej jakości materiałów. Do produkcji stojaków rowerowych stosuje się przede wszystkim elementy metalowe, w tym głównie stalowe.

Odpowiedni gatunek stali oraz jej właściwe wykończenie gwarantują, że stojak rowerowy będzie mógł posłużyć na długie lata.

Zwróćmy szczególną uwagę na metodę zabezpieczenia antykorozyjnego stali. Podstawowa to ocynkowanie, które nadaje elementom metalowym srebrzysty kolor. Gdy chcemy zakupić stojak w innym kolorze, wybierzmy model wykończony malowaniem proszkowym – wtedy możemy dobrać dowolny kolor farby z palety.

4. Zamontuj stojak solidnie

Nie możemy zapominać również o tym, że stojak rowerowy powinien być odpowiednio zamontowany, aby zapewnić właściwą ochronę dla stojących przy nim rowerów.

Stojaki mocuje się najczęściej do podłoża. Stosuje się wtedy odpowiednie kołki mocujące, które umieszczane są w podłożu, na przykład w bruku, betonie albo w innych nawierzchniach. Solidny montaż powoduje, że stojak będzie stabilny i będzie gwarantował optymalne bezpieczeństwo dla rowerów.

Dobry stojak rowerowy – kup przez internet!

Aktualnie stojaki rowerowe można kupować również przez internet. Szeroką gamę modeli wykonanych z najwyższej jakości materiałów oferuje firma KAR STAL, która od 2010 roku zajmuje się produkcją elementów metalowych, w tym mebli miejskich.

Pełna oferta firmy dostępna jest na stronie internetowej: https://karstal.pl/12-stojaki-na-rowery.

Zatem wtedy, gdy chcemy dobrać odpowiedni stojak rowerowy, pamiętajmy o tym, żeby zwrócić uwagę na powyższe kwestie – dzięki temu rowerzyści będą mogli bez problemu parkować przy naszej firmie!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone