Zamknij
REKLAMA

Dzień matki tuż-tuż! Jakie kwiaty najlepsze dla mamy?

15:04, 04.04.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Już niedługo wiosna rozgości się w Polsce na dobre i przyniesie nam ze sobą oszałamiające kolory i zapachy majowych kwiatów. Właśnie w tym pięknym miesiącu, 26 maja obchodzić będziemy jedno z najpiękniejszych świąt, Dzień Matki. To wspaniała okazja by wyrazić miłość i wdzięczność naszym rodzicielkom.

Kwiaty podarowane ukochanej mamie na Dzień Matki to zawsze dobry pomysł. Oczywiście możesz dodać do nich jeszcze inne upominki, ale to właśnie urzekający bukiet świeżych kwiatów najpiękniej odda charakter tego wyjątkowego, wiosennego święta i na pewno sprawi Twojej mamie wiele radości. Ale… jakie kwiaty wybrać?

Kwiaty cięte czy doniczkowe?

To pytanie nurtuje wiele osób. Szczególnie, jeśli mama, której chcemy podarować kwiat, jest zapaloną miłośniczką uprawiania ogródka. I choć podarowanie rośliny w doniczce uważa się za randkowe foux pas, na okazje rodzinne, typu Dzień Matki nie jest to najgorszy pomysł.

Dobrze wtedy wybrać roślinę kwitnącą: storczyka, eustomę lub orchideę. Nie zapominajmy jednak, że taki podarunek, mimo okazałego wyglądu, to także przysporzenie mamie kolejnego obowiązku, bo przecież to ona będzie musiała o niego dbać. A to właśnie kwitnące rośliny wymagają największego wkładu w pracy w ich utrzymanie przy życiu.

Dlatego właśnie proponujemy skupić się jednak na wyborze idealnego bukietu. Cięte, skomponowane w gustowną wiązankę kwiaty to najlepszy wybór. Nic nie równa się uczuciu, jakie gości w sercu kobiety, która otrzymuje przepiękny bukiet świeżych, kolorowych, zachwycających swoim pięknem kwiatów.

Jakie kwiaty są najlepsze na Dzień Matki?

Jednym z najbardziej klasycznych wyborów jest bukiet róż. Mogą być czerwone, różowe lub białe, a nawet w różnych, mniej naturalnych kolorach, na przykład niebieskie czy fioletowe.

Dawniej dużą wagę przywiązywano do konkretnie przypisanych do danego koloru znaczeń czy intencji, jak na przykład do faktu, że żółte kwiaty oznaczały zdradę czy nieszczerość. Nie zapominajmy jednak, że relacja dziecka z mamą jest zupełnie wyjątkowa i nie ma przecież w niej mowy o jakiejkolwiek „zdradzie” czy nieczystych intencjach. Jeśli Twoja mama jest miłośniczką żółtego koloru, bez cienia wątpliwości możesz wybrać dla niej kwiaty w ulubionej barwie. 

Na tę wyjątkową okazję, jaką jest Dzień Mamy, świetnie sprawdzają się wiosenne, różnokolorowe bukiety kwiatów. Gustownie skomponowane wiązanki ułożone z róż, gerberów, goździków czy margerytek to, można powiedzieć, gwarancja zadowolenia obdarowanej. 

Współczesne bukiety przybierają różne kształty, na przykład serca, a kwiaty w nie wkomponowane mogą mieć właściwie wszystkie kolory tęczy. Na wiosenne okazje najlepiej sprawdzają się wiązanki nawiązujące kolorystycznie do ukwieconych łąk. Warto by znalazły się w nich akcenty różu czy fioletu, a także soczyście zielona oprawa bukietu ułożona z liści różnej wielkości.

Gdy dzieli nas setki kilometrów

Niestety nie każdy ma okazję 26 maja odwiedzić swoją ukochaną mamę, uściskać ją, osobiście złożyć życzenia i podarować jej prezenty. Na szczęście istnieje sposób na to, by w ten szczególny dzień dostarczyć piękny bukiet kwiatów prosto do rąk naszej rodzicielki. Jest to możliwe dzięki internetowej kwiaciarni e-kwiaty.pl. Wchodząc na stronę sklepu www.e-kwiaty.pl szybko zorientujesz się, że jest to miejsce, w którym na pewno znajdziesz bukiet, który zachwyci i wzruszy Twoją mamę. 

Dużym ułatwieniem będzie zakładka „Dzień Matki” i przejrzenie kompozycji kwiatowych skomponowanych specjalnie na tę okazję. Największym plusem skorzystania z oferty kwiaciarni internetowej e-kwiaty.pl jest fakt, że wszystkie formalności możesz załatwić online, wybrać rodzaj i rozmiar bukietu, zapłacić, podać adres i… już! Pozostaje tylko czekać na telefon wzruszonej podarunkiem mamy. Kurier dostarczy jej bukiet dokładnie w wyznaczony przez Ciebie dzień.

Świetnym pomysłem będzie dołączenie do kwiatów okolicznościowego bileciku czy kartki z wyznaniem miłości i wdzięczności albo choćby dedykacją czy podpisem. To, co najważniejsze, możesz przecież powiedzieć przez telefon. Resztę wyrażą piękne kwiaty z Twojego bukietu dla mamy.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone