Zamknij
REKLAMA

Sprzęt detektywistyczny, który przyda się w każdym domu!

12:29, 22.03.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Wszyscy odczuwamy potrzebę zapewnienia bliskim bezpieczeństwa czy ochrony domu. Dzisiaj jest to o wiele łatwiejsze niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Z pomocą przychodzą nam bowiem nowinki technologiczne, które chociaż pierwotnie miały służyć detektywom, doskonale sprawdzają się także w domowych warunkach. Zatem, w jaki sprzęt detektywistyczny warto zainwestować?

Bezpieczny dom, bezpieczny ogród

Wandalizm czy śmiecenie, są bolączką tak właścicieli domów z działką, jak i mieszkańców kamienic. W obu przypadkach naprawa zniszczeń jest kosztowna, a sprawców wyjątkowo trudno jest wykryć. Co można zrobić w takiej sytuacji?

Skutecznym i prostym rozwiązaniem jest fotopułapka FullHD z obsługą 4G i GPS (GUARD1), dostarczająca wysokiej jakości nagrania i zdjęcia. Urządzeniu nie straszne są zewnętrzne warunki atmosferyczne - jest odporne na zawilgocenie i wytrzymuje temperatury od -30° C do 70° C. Wbudowany oświetlacz IR, pozwala rejestrować wydarzenia także po zachodzie słońca. Oprócz tego, fotopułapkę wyposażono w detekcję ruchu i czujnik PIR, co oszczędza baterię i pamięć urządzenia. Dzięki łączności 4G LTE zebrane materiały mogą zostać przesłane na wybrany numer telefonu lub adres e-mail. Imponujący jest również czas pracy fotopułapki - 12 baterii AA wystarcza jej na 6 miesięcy.

W przypadku mieszkań, lepiej sprawdzi się kamera w wizjerze z rejestratorem ZM900. Wspomniany sprzęt detektywistyczny posiada bardzo wiarygodny kamuflaż - kontrola sytuacji może być więc prowadzona bez wzbudzania podejrzeń. Kamera wyposażona jest szeroki kąt widzenia i możliwość rejestracji nagrań na karcie microSD. Klasyczne wymiary urządzenia gwarantują idealne dopasowanie do standardowych otworów na wizjer oraz bezproblemowy montaż.

Wnętrza pod kontrolą

Zdarza Ci się po wyjściu z domu zastanawiać, czy na pewno zamknąłeś drzwi i wyłączyłeś żelazko? A może zamiast odpoczywać na wakacjach, martwisz się czy Twój dom nie został okradziony? Sposobem na te problemy może być kamera IP w czujniku dymu DVR-35SWF.

Kamera posiada opcję łączności WiFi, Ethernet lub UMTS, dzięki czemu użytkownik może kontrolować sytuację zdalnie, z każdego miejsca na świecie, w czasie rzeczywistym. W tym celu wystarczy skorzystać z dedykowanego oprogramowania lub aplikacji na telefon. Urządzenie działa aż w trzech trybach - ciągłym, po wykryciu ruchu lub zgodnie z ustalonym harmonogramem. Możliwe jest również nagranie obrazów i zapisanie ich na karcie pamięci lub serwerze FTP.

Oprócz tego, ten sprzęt detektywistyczny posiada pełną funkcjonalność czujnika dymu, sygnalizując niebezpieczeństwo sygnałem dźwiękowym. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób często przebywających poza domem lub dla rodziców, którzy chcą wiedzieć, że ich pociechy są bezpieczne.

Bezpieczne dziecko

Sprzęt detektywistyczny przyda się również do kontroli rodzicielskiej. Przykładem może tu być obrotowa kamera WiFi z oświetlaczem IR i alarmem.

Zaletą tego sprzętu jest możliwość prowadzenia dwustronnej komunikacji audio, dzięki czemu rodzic i dziecko, mogą ze sobą rozmawiać. Zdalny podgląd z pomocą aplikacji na smartfona lub komputer, pozwala natomiast na bieżący podgląd sytuacji i reagowanie w razie niebezpieczeństwa. Kamera wyposażona jest również w zapis punktów orientacyjnych i oświetlacz IR, co czyni z urządzenia doskonałą elektroniczną nianię dla młodszych dzieci.

Sprzęt detektywistyczny z lokalizatorem GPS

Masz w domu czworonogiego przyjaciela, któremu zdarza się zniknąć na kilka dni? W takim razie z pewnością przyda Ci się obroża z GPS. Lokalizator dla psa to doskonałe rozwiązanie, które zwierzęciu zapewnia bezpieczeństwo, a członkom rodziny - spokój.

Obroża posiada wbudowany moduł GSM, dzięki któremu komunikuje się z użytkownikiem. Dane o lokalizacji pupila ustalane są z dokładnością do 5 metrów i mogą być przesyłane z pomocą SMS lub bezpośrednio na platformę internetową. Wbudowana bateria zapewnia czas pracy nawet do 300 godzin, a zastosowane materiały gwarantują długą żywotność urządzenia.

Mnogość dostępnych rozwiązań sprawia, że sprzęt detektywistyczny może się przydać już nie tylko detektywom, lecz również zwykłym Kowalskim, do ochrony rodziny lub mienia.

Gdzie w takim razie można kupić taki sprzęt? Szeroki wybór urządzeń znajdziemy m.in. na stronie sklepu detektywistycznego Alfatronik: https://www.alfatronik.com.pl/. Oprócz bogatej oferty znajdziemy tam również porady, jak dopasować sprzęt do naszych potrzeb.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone