Zamknij
REKLAMA

Praca w Niemczech w opiece - sprawdź Ranking firm!

14:48, 15.03.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Chcesz po raz pierwszy pracować jako opiekunka osób starszych do Niemiec? A może już wyjeżdżasz, ale zastanawiasz się nad zmianą aktualnego pracodawcy? Sprawdź nowy Ranking, który gromadzi firmy oferujące pracę w Niemczech – opinię dzięki niemu wyrobisz sobie szybko i łatwo!

Dylematy opiekunki

Każdy, kto szukał już pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech, wie, że oferujących wyjazdy firm jest w Polsce naprawdę sporo. Można swobodnie wybierać wśród dużych i doświadczonych firm lub – jeśli ktoś woli – korzystać z usług małych agencji, często właściwie jednoosobowych.

Jest też mnóstwo czynników, które warto wziąć pod uwagę wyrabiając sobie o firmach oferujących pracę w Niemczech opinie. Można wyjechać w oparciu o umowę o pracę, umowę zlecenia, a także jako firma – ta ostatnia opcja jest zarezerwowana dla opiekunów, którzy założyli lub planują założyć własną działalność gospodarczą. Tutaj znowu jest wybór – swoją firmę można stworzyć w Polsce lub w Niemczech (tzw. Gewerbe).

Dla sporej części kandydatów bardzo ważne są również inne czynniki takie jak między innymi:

  • Składki na ubezpieczenie w ZUS – czy są regularnie odprowadzane i od jakiej kwoty
  • Jak długo istnieje dana firma
  • Czy pracownicy pomagają w organizacji przejazdów i zwracają ich koszty
  • W jakiej walucie firma wypłaca wynagrodzenie
  • Czy oferty pracy są sprawdzone, a przekazywane informacje rzetelne
  • Jakie inne dodatkowe benefity otrzymują zatrudnieni opiekunowie

Jak łatwo się domyślić opiekunom nie jest łatwo dokonać wyboru przy takiej ilości różnego rodzaju warunków i dodatków…

Praca w Niemczech – opinie w jednym miejscu

Naprzeciw potrzebom opiekunów osób starszych wyszedł portal Opiekunki24.pl. Jego redakcja przez kilka tygodni przygotowywała bardzo rozbudowany ranking. Jego celem było zebranie w jednym miejscu najważniejszych elementów, jakie mogą być ważne dla kandydatów przy podejmowaniu decyzji o wyborze pracodawcy.

Redakcja portalu zbierała dane do Rankingu firm na dwa sposoby. Po pierwsze, portal poinformował firmy z branży opieki o planowanym przedsięwzięciu i zaprosił je do samodzielnego uzupełniania informacji o swojej firmie w ramach zaplanowanych kategorii. Po drugie, redakcja portalu osobiście sprawdzała ofertę wielu firmy – przede wszystkim na podstawie ich stron internetowych i dostępnych w sieci ofert pracy w opiece w Niemczech. Dzięki temu powstała baza prawie 30 firm, która zbiera kluczowe fakty prezentujące ich ofertę. To pierwszy tego typu ranking dla branży opieki w Polsce.

Co znajdziemy w Rankingu?

Portal Opiekunki24.pl wybrał łącznie 40 kategorii opisujących każdą z firm ujętych w Rankingu. Całość jest bardzo czytelna, bo postawiono na proste pokazanie zalet i wad. Jeśli autorzy nie byli pewni prawidłowej odpowiedzi, wtedy w tabeli pojawia się pytajnik.

W efekcie dzięki Rankingowi na stronie portalu możemy przeglądać pozytywne cechy najważniejszych firm w kategoriach takich jak: polska umowa, wynagrodzenie w euro, posiadanie minimum 10 oddziałów w całej Polsce, numer alarmowy, dyżury pielęgniarki i wiele innych. Dzięki temu teraz opiekunom bez porównania łatwiej będzie przeglądać oferty firm specjalizujących się w pracy w Niemczech, opinie o nich oraz ich oferty pracy. Na pewno przełoży się to, na wybór najlepszych pracodawców w branży.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone