Zamknij
REKLAMA

Jaki makijaż do czerwonej sukienki?

15:21, 14.03.2019 | Materiał Partnera

Czerwone sukienki wizytowe są klasycznym, bardzo eleganckim wyborem na wielkie wyjścia. Towarzyszy galom, weselom, a nawet prywatnym spotkaniom. Jednak kolor ten bywa wybredny, a makijaż do czerwonej sukienki musi być dobrze przemyślany.

Przede wszystkim – czerwone usta. Idealnie dopełnią wyrazisty kolor sukienki i sprawią, że makijaż będzie z nią niezwykle spójny. Warto jednak pamiętać, że czerwień występuje zarówno w tonach ciepłych, jak i zimnych. Kolor szminki musi być zatem dopasowany do odcienia kreacji, aby się z nią nie ,,gryźć”.

Wyrazisty kolor sukienki oraz rzucające się w oczy usta sprawiają, że makijaż oczu powinien być stosunkowo skromniejszy. W przypadku czerwieni najlepszym wyborem będą brązy i beże, dopasowane tonacją do pozostałych elementów oraz odcienia skóry. Mogłoby się wydawać, że takie kolory zwiastują makijaż dzienny – delikatny, nierobiący większego wrażenia. Jednak wcale tak nie jest. Możemy operować bowiem błyszczącymi, jasnymi cieniami, które w połączeniu ze spektakularnymi sztucznymi rzęsami idealnie dopełnią cały makijaż.

A co z brwiami? Powinny zostać wyraźnie podkreślone, nawet w sytuacji, gdy nasza naturalna oprawa oczu jest ciemna i gęsta. Żaden wieczorowy makijaż nie wygląda dobrze, gdy brwi pozostają nieruszone. W przypadku dłuższych wyjść najlepszym wyborem może okazać się pomada, na tyle trwała, aby wytrzymać wiele godzin na właściwym miejscu.

Z jakimi kolorami nie łączyć czerwonej sukienki?

W przypadku soczystej czerwieni należy unikać odcieni różowych i pomarańczowych, takich jak róż do policzków, używanych w makijażu twarzy. Lepszym wyborem jest zastąpienie ich mocniejszym, brązowym konturowaniem i widocznym rozświetlaczem. Idealnie podbije on błyszczące wewnętrzne kąciki oczu i sprawi, że makijaż będzie prezentował się widowiskowo nawet w sztucznym i słabym oświetleniu. Rozświetlacz sprawdzi się dobrze zarówno na szczytach kości policzkowych, jak i pod załamaniem brwi lub na środku nosa. Nie należy jednak przesadzać, ponieważ powinien być on tylko subtelnym dopełnieniem całej stylizacji.

Oczywistym jest fakt, że nie wszystkie kobiety czują się dobrze w wyrazistym, wieczorowym makijażu. W przypadku, gdy impreza ma miejsce podczas upalnego lata, na zewnątrz lub w pomieszczeniu bez klimatyzacji, konieczne może okazać się zrezygnowanie z mocnego podkreślenia twarzy. Wówczas lepszym wyborem będzie delikatne podkreślenie oczu i użycie nawilżającego błyszczyka, pamiętając o unikaniu różów i pomarańczy.

Sprawdź sukienki wizytowe od Modon.pl - również w wielu odmianach czerwieni i wybierz coś do swojej stylizacji.

(Materiał Partnera)
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone