Zamknij

Uprawa roślin ekologicznych w tunelu foliowym

14:00, 14.03.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:06, 15.03.2019

Tunele foliowe są coraz częściej spotykane na ogródkach działkowych i nie tylko. Takie rozwiązanie gwarantuje także powodzenie przydomowej uprawy roślin zwłaszcza, gdy nie możemy na bieżąco doglądać ich wzrostu. Tunele tego typu zapewniają bowiem optymalną temperaturę i chronią rośliny przed chorobami wywołanymi przez grzyby. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór konkretnej konstrukcji, sprawdźmy co powinno ją cechować. 

Konstrukcja tunelu foliowego

Jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup tunelu foliowego do naszego ogródka, sprawdźmy dokładnie jego konstrukcję. Powinna wyróżniać ją wysoko trwałość. W innym przypadku nie będzie odporna na działanie silnego wiatru, z którym możemy mieć do czynienia szczególnie w okresie jesieni. Ponadto, konstrukcja tunelu foliowego musi zapewniać łatwy demontaż. Nie może być zatem zbyt ciężka, gdyż uniemożliwi to jej swobodne przenoszenie. Najlepiej, gdy po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, wówczas bez problemy przechowamy ją nawet w niewielkim pomieszczeniu. Musimy przy tym pamiętać, że koniecznie jest regularne wietrzenie tunelu foliowego, pozwala to bowiem na regulowanie temperatury w jego wnętrzu.

Jaki tunel foliowy warto wybrać?

Najlepiej, gdy zdecydujemy się na zakup tunelu foliowego od polskiego producenta. Dlaczego ma to tak duże znaczenie? Zyskujemy wówczas pewność, że został on przetestowany w polskich warunkach. Doskonałym wyborem okażą się tunele wykonane z rurek PCV, ponieważ łatwo można je przenieść w inne miejsce, dzięki czemu co sezon bez problemu zmienimy ustawienie naszego sezonu. Takie zachowane ma sens, gdyż w ten sposób unikamy wyjałowienia ziemi, a co za tym idzie, nie będziemy musieli odkażać jej chemicznie. Co więcej, tunel służy wyłącznie do zapewnienia jak najlepszych warunków do rozwoju roślin, jednak nie zastąpi odpowiedniej pielęgnacji, o którą musimy zadbać już sami. Rozbudowaną ofertę tuneli foliowych do uprawy roślin znajdziemy na stronie homegarden.com.pl

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Podstawa to dobrze dobrana folia, która musi być jednocześnie wytrzymała i elastyczna. O czym jeszcze warto pamiętać podczas jej wyboru? Najbardziej praktyczna będzie folia czterosezonowa, którą jak sama nazwa wskazuje, stosować możemy przez cały rok. Ponadto, powinna być perforowana, dzięki temu unikniemy konieczności wietrzenia tunelu. Folia musi być jednocześnie odporna na działanie czynników atmosferycznych, np. wiatru oraz opadów deszczu. Co więcej, powinna przepuszczać światło, tylko wtedy zapewni roślinom szybszy wzrost. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%