Zamknij
REKLAMA

Słuchawki do PC – czym się różnią te do pracy i słuchania muzyki?

09:47, 13.03.2019 | artykuł sponsorowany

Jeżeli należysz do osób, których celem są wysokiej klasy słuchawki do PC, z pewnością chcesz poznać ich najważniejsze parametry i funkcje, na które warto zwrócić uwagę. My, chcąc pomóc Ci w dokonaniu odpowiedniego wyboru, przedstawimy najważniejszą wiedzę na temat tego, czym powinny charakteryzować się słuchawki do pracy, a czym te do multimediów – dzięki temu zwiększysz swoje szanse na wybór sprzętu wysokiej jakości, który będzie dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb!

Profesjonalne słuchawki do PC, czyli praca na pierwszym miejscu

Komfort w pracy to podstawa wysokiej wydajności i rozwoju, dlatego też posiadając firmę typu call center, powinieneś zatroszczyć się o swoich pracowników i wyposażyć ich stanowiska pracy w odpowiedni sprzęt, który pozwoli pracować wygodnie i wydajnie. A zdecydowanie najważniejszym sprzętem dla pracowników call center będą słuchawki do PC lub telefonu, które są podstawą dobrych wyników.

Warunki, jakie panują w call center są powszechnie znane – zwykle są to otwarte przestrzenie typu open-space, na których pracuje bardzo wielu pracowników, prowadzących rozmowy jednocześnie. Warunków tych z pewnością nie można nazwać „idealnymi”, w związku z czym musisz zrobić wszystko, aby je poprawić. A profesjonalne słuchawki komputerowe czy telefoniczne mogą zdziałać prawdziwe cuda. Z czego to wynika?

 

  • z dźwięku w jakości HD – to absolutna podstawa każdych słuchawek profesjonalnych. Dzięki High Definition dźwięk nie będzie zakłócony, a rozmówca będzie słyszany bardzo wyraźnie, co wpłynie na skuteczność i komfort rozmowy.
  • z redukcji szumów – dzięki niemu możliwe jest wyciszenie przez słuchawki hałasów, jakie dobiegają z innych stanowisk pracy, co ma ogromny wpływ na komfort pracy i jest zbawienny dla pracownika, dzwoniącego przez 8 godzin dziennie. Warto również zakupić słuchawki do PC z redukcją szumów w mikrofonie, dzięki czemu hałasów z biura nie będzie słyszał również klient.
  • z innych przydatnych funkcji, jak cyfrowe przetwarzanie dźwięku czy Acoustic Protection – dzięki nim dźwięk i ograniczenie hałasów z zewnątrz będą jeszcze lepsze.

Możesz przy okazji postawić na różne typy słuchawek, np. bezprzewodowe, dzięki którym pracownik będzie w pełni mobilny albo jednouszne, dzięki którym będzie mógł bez problemu zachować kontakt z innymi pracownikami biura, jeżeli jest to niezbędne w skutecznym realizowaniu zadań.

Słuchawki komputerowe do muzyki – czym się różnią?

Przede wszystkim parametrami, na które powinieneś zwrócić uwagę. Słuchawki komputerowe do słuchania muzyki nie wymagają funkcji redukcji szumów, ale warto w ich przypadku zwrócić uwagę na inne rzeczy, dzięki którym słuchanie muzyki będzie satysfakcjonujące, a docierające do Ciebie dźwięki spełnią Twoje oczekiwania. Jeżeli chcesz zainwestować w najlepsze słuchawki do muzyki, powinieneś zwrócić uwagę na:

  • pasmo przenoszenia dźwięku, które w standardzie wynosi 20-20000 Hz, a im jest szersze, tym słyszany dźwięk jest głębszy,
  • dynamikę dźwięku, która odpowiada za różnice w słyszalności dźwięków głośnych i cichych, co również ma ogromny wpływ na jakość słuchanej muzyki.

Do tego dochodzi oczywiście konieczność zakupienia słuchawek do PC z dźwiękiem w jakości HD, dobrymi „basami” i funkcją cyfrowego przetwarzania dźwięku – wszystko to wpłynie pozytywnie na wrażenia płynące ze słuchanej muzyki.

Wspólne cechy słuchawek, na które warto zwrócić uwagę

Niezależnie od tego, czy kupujesz słuchawki do PC przeznaczone do pracy, czy też słuchania muzyki, powinieneś wziąć pod uwagę inne, wspólne cechy, jakie posiadają oba typy urządzeń. Przede wszystkim muszą być one trwałe, za co odpowiadają materiały, wykorzystane w produkcji. Im są one lepsze, tym urządzenie dłużej będzie Ci służyć. Drugą kwestią jest komfort użytkowania – szczególnie istotny podczas wielu godzin użytkowania urządzenia. Tutaj warto zwrócić przede wszystkim uwagę na możliwość regulowania szerokości słuchawek, dzięki czemu łatwo przystosujesz je do wielkości i kształtu swojej głowy, a także wygodę głośniczków i możliwość regulowania położenia mikrofonu.

Liczymy, że z tymi wskazówkami wybierzesz słuchawki do PC, które spełnią wszelkie Twoje oczekiwania!

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone