Zamknij
REKLAMA

Jak schudnąć na orbitreku - zalety i wady ćwiczeń na orbitreku

10:37, 12.03.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Orbitrek to sprzęt służący do wykonywania ćwiczeń kardio. Treningi na nim polegają na wykonywaniu ruchów, które są właściwe dla biegów narciarskich, jazdy na rowerze czy wycieczek górskich. Ćwicząc na orbitreku, można uzyskać wszystkie dobroczynne efekty wynikające z tych właśnie sportów. Systematyczne treningi ułatwiają zrzucenie zbędnych kilogramów i modelowanie sylwetki.

Jakie są zalety ćwiczeń na orbitreku?

Trudno przecenić możliwości, jakie w kwestii odchudzania daje orbitrek – prosportowy.pl to jeden ze sklepów, w których ten właśnie sprzęt jest kupowany przez osoby walczące z nadwagą. U osób borykających się z nadmiarem kilogramów największym problemem jest przeciążenie stawów kolanowych, lecz dzięki orbitrekowi kłopot ten nie istnieje. Ćwiczenia na tego typu sprzęcie są nie tylko przyjemne, ale też nie obciążają stawów i ścięgien – wiąże się to z faktem, że w czasie treningu stopy nie odrywają się od podłoża. Poza tym orbitrek pozwala ćwiczyć wiele partii mięśniowych, a spalanie kalorii jest efektywniejsze niż w przypadku rowerków czy bieżni.

Jakie mięśnie trenuje się na orbitreku?

Trening na orbitreku jest zdecydowanie mniej obciążający dla stawów i ścięgien niż np. jogging. W trakcie ćwiczeń całe ciało pozostaje w ruchu, ale przede wszystkim wzmacniane są mięśnie nóg. Ponadto sprzęt świetnie sprawdza się w modelowaniu kształtu ud i łydek. Nie można też zapomnieć o tym, że dzięki korzystaniu z rączek można skutecznie ćwiczyć także górne partie ciała, w tym m.in. ramiona. Natomiast w przypadku treningu bez użycia rączek wzmacniane są mięśnie brzucha. Takie ćwiczenia ułatwiają też stabilizację postawy. Przeczytaj także jak efektywnie ćwiczyć na orbitreku?

Jak wybrać odpowiedni orbitrek?

Tak naprawdę ważniejszą kwestią niż to, jaki orbitrek wybrać, jest systematyczność ćwiczeń. Nawet najdroższy sprzęt nie da pożądanych efektów, jeśli treningi nie będą regularne i dostosowane do możliwości trenującego. Tak samo schudnąć można, ćwicząc na orbitreku magnetycznym, elektromagnetycznym czy wyposażonym w przedni napęd. Ważne jest to, aby sprzęt pozwalał na regulację obciążenia, ponieważ dzięki temu można je stopniowo zwiększać, aby osiągnąć odpowiedni rezultat.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone