Zamknij
REKLAMA

Nowoczesne meble do przedpokoju – pomysły na wystrój

12:15, 01.03.2019 | artykuł sponsorowany

Pierwsze wrażenie jest niezwykle istotne. Nie tylko to w życiu codziennym, w trakcie nawiązywania nowych znajomości – w domu również. Dlatego przygotowaliśmy kilka pomysłów na wystrój przedpokoju – te rozwiązania sprawią, że będzie on nie tylko praktyczny, ale i piękny.

Wieszaki ścienne czy szafy do przedpokoju?

Wielu z nas, planując meble do przedpokoju, decyduje się na umieszczenie w nim szaf. I choć jest to oczywiście rozwiązanie niezwykle praktyczne i jak najbardziej wskazane (zwłaszcza jeśli nie posiadamy oddzielnej garderoby), warto jednak pamiętać, że szafy do przedpokoju nie są w stanie całkowicie zastąpić wieszaków ściennych lub stojących. Schowanie mokrej kurtki prosto do szafy to raczej kiepski pomysł, prawda? Dlatego lepiej wygospodarować nawet niewielką przestrzeń na dodatkowe wieszaki do odzieży wierzchniej, nawet jeśli w naszym przedpokoju zagości cały rząd szaf.

Szafki na buty – na widoku czy w ukryciu?

Kolejna decyzja, z którą na ogół zmuszeni jesteśmy zmierzyć się w trakcie planowania wystroju przedpokoju, to szafka na buty. Wybór rozgrywa się tutaj pomiędzy otwartymi półkami i regałami a szafkami na buty zamykanymi na drzwiczki. Jeśli lubicie wnętrza uporządkowane, lepszym rozwiązaniem bez wątpienia okażą się modele z drzwiczkami. Warto jednak mieć na względzie, że otwarte półki to równocześnie lepsza cyrkulacja powietrza, a tym samym wentylacja obuwia. W przypadku zamykanej szafki na buty, zastanówcie się też nad formą jej otwierania. Jeśli przedpokój jest wąski, lepsza będzie stosunkowo wysoka szafka z frontami uchylnymi do dołu - w przeciwieństwie do tradycyjnie otwieranych drzwiczek, nie potrzebuje aż tyle wolnej przestrzeni.

Ławka do przedpokoju – zadbaj o swoją wygodę

Jeden z najczęstszych błędów, jakie zdarza nam się popełniać w trakcie planowania mebli do przedpokoju, to brak jakiegokolwiek miejsca do siedzenia. Tej decyzji będziemy żałować szczególnie w okresie jesienno-zimowym, w trakcie zakładania i ściągania wysokiego obuwia. Warto nie rezygnować z tego rozwiązania, zwłaszcza że wybór mamy tutaj całkiem spory. Może to być tapicerowana ławka, skrzynia ze schowkiem ukrytym pod siedziskiem, a nawet niewielki taboret - z łatwością uda nam się znaleźć opcję odpowiednią dla metrażu, który mamy do dyspozycji.

Półki i regały wiszące – sposób na efektywne wykorzystanie przestrzeni

Przedpokój to bardzo często wnętrze, które nie jest ani specjalnie obszerne, ani ustawne. W takich pomieszczeniach rozwiązania pozwalające zaoszczędzić nieco przestrzeni są szczególnie mile widziane. A tak się składa, że jednym z takich rozwiązań są właśnie półki i regały wiszące. Dzięki nim nie tylko przeniesiemy punkt ciężkości na ściany, ale i dodatkowo sprawimy, że wystrój przedpokoju stanie się nieco bardziej zróżnicowany i efektowny.

Konsole – pomysłowe meble do przedpokoju

Nasza ostatnia propozycja pośród dzisiejszych pomysłów na wystrój przedpokoju, to rozwiązanie, które nie jest raczej zaliczane do typowego umeblowania pomieszczeń o tym charakterze. Tym bardziej warto je wykorzystać, zwłaszcza że nawet w stosunkowo wąskich wnętrzach jest ono jak najbardziej możliwe. Konsole to niewielkie meble o niezbyt głębokich blatach, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że zabiorą zbyt wiele cennej powierzchni, o którą w większości przedpokojów tak trudno.

W jakim charakterze warto wykorzystać konsolę w przedpokoju?

To przede wszystkim rozwiązanie o walorach dekoracyjnych, ale nie tylko – znajdzie się tu również kilka praktycznych zastosowań. Konsola świetnie sprawdzi się w roli podstawy dla lampy stołowej (szczególnie jeśli nie jesteście fanami kinkietów do przedpokoju) lub kwietnika. Pod jej blatem możecie z kolei ustawić niewysoki stojak na parasole lub dekoracyjny kosz z wikliny lub trawy morskiej, który może posłużyć do przechowywania torebek lub szalików.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone