Zamknij
REKLAMA

Kriolipoliza - skuteczne wsparcie w odchudzaniu

08:22, 01.03.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

W gabinetach nadmiaru tkanki tłuszczowej można pozbyć się nie tylko chirurgicznie – istnieją także bezinwazyjne metody, które pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów. Wśród nich znajduje się kriolipoliza. Co warto o niej wiedzieć?

Odpowiednio dopasowana dieta i ruch to podstawa redukcji tkanki tłuszczowej. Jeszcze lepsze rezultaty można uzyskać wtedy, gdy wybierzemy dodatkowe zabiegi, które pomogą w zmniejszeniu ilości komórek tłuszczowych i poprawią stan skóry.

Jednym z nowszych zabiegów stosowanych w redukcji tkanki tłuszczowej jest kriolipoliza. Czym dokładnie jest ten zabieg? Jakie daje efekty? Na czym polega i gdzie można z niego skorzystać?

Kriolipoliza – co to jest?

Kriolipoliza to zabieg polegający na wymrażaniu tkanki tłuszczowej – pozwala na pozbycie się jej nadmiaru w sposób bezpieczny i nieinwazyjny, ponieważ nie dochodzi wtedy do przerwania ciągłości skóry.

Zabieg kriolipolizy jest zabiegiem w miarę nowym – jest on stosowany w gabinetach dopiero od kilku lat, ale już teraz ma wiele fanów. Dzięki niemu można zredukować tkankę tłuszczową nawet o 30%!

Kriolipoliza polega na wykorzystaniu niskiej temperatury do skutecznego zmniejszenia ilości komórek tłuszczowych. Komórki te są wrażliwe na niskie temperatury, która powoduje ich obumieranie. W rezultacie możliwe jest wyszczuplenie sylwetki w takich partiach jak brzuch, plecy, uda, pośladki, biodra czy ramiona.

Co ważne, komórki tłuszczowe po kriolipolizie nie ulegają regeneracji – w związku z tym rezultaty zabiegu są tak trwałe.

Efekty kriolipolizy:

 • zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej
 • zwiększenie jędrności skóry
 • redukcja cellulitu
 • wymodelowanie sylwetki
 • większe napięcie skóry

Na czym polega kriolipoliza?

Zabieg taki jak kriolipoliza polega na wykorzystaniu specjalnego urządzenia pozwalającego na generowanie niskiej temperatury. Urządzenie to wyposażone jest w głowice, które zasysają fałdy skóry i poddają je działaniu niskiej temperatury w sposób kontrolowany i selektywny.

Kriolipoliza trwa około 60 minut. Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa bólu czy dyskomfortu – odczuwane jest tylko zimno, które oddziałuje na komórki tłuszczowe i prowadzi do ich redukcji.

W zależności od wyposażenia gabinetu można przyłożyć jednocześnie dwie głowice albo nawet cztery głowice do różnych partii ciała – w tym drugim przypadku zwiększona jest efektywność zabiegu, a oczekiwane rezultaty można uzyskać jeszcze prędzej.

Po 1-2 dniach od zabiegu wymrożone komórki tłuszczowe zaczynają ulegać stopniowemu obumieraniu i są wydalane z organizmu podczas naturalnych procesów metabolicznych – przez wątrobę. Faza ta trwa przez około 6-8 tygodni po zabiegu. Pełen efekt zmniejszenia obwodów ciała widoczny jest po około 2-3 miesiącach.

W wielu przypadkach jeden zabieg jest wystarczający do tego, aby uzyskać oczekiwane efekty. Gdy u pacjenta występuje większa ilość tkanki tłuszczowej, może być konieczne przeprowadzenie dwóch zabiegów zgodnie z zaleceniami specjalisty.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • miejscowe stany zapalne i infekcje skóry
 • schorzenia związane z nadwrażliwością na zimno
 • choroby serca, nerek i wątroby
 • nieuregulowane ciśnienie krwi
 • okres ciąży i karmienia piersią
 • metalowe implanty w ciele

Gdzie można wykonać zabieg kriolipolizy?

Obecnie zabieg taki jak kriolipoliza jest prowadzony w wielu gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej na terenie całego kraju.

Z kriolipolizy można skorzystać również w klinice Derma Clinica, która działa w Krakowie. Specjalizuje się w prowadzeniu skutecznych usług skupionych na odchudzaniu oraz na odmładzaniu ciała.

Więcej informacji o zabiegu, a także jego cennik można znaleźć na stronie internetowej: http://www.derma-clinica.pl/kriolipoliza.html.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone