Zamknij
REKLAMA

Najpiękniejsze miejsca w Hiszpanii

13:31, 28.11.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Hiszpania jest krajem pięknym i zróżnicowanym – w każdym jego regionie można znaleźć coś, co niezmiennie przyciąga turystów do siebie i sprawia, że Półwysep Iberyjski jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków turystycznych. Przedstawiamy najpiękniejsze miejsca w Hiszpanii, czyli Los lugares más bellos de España.

Magiczne zabytki

Stolicą Hiszpanii jest królewski Madryt, w którym znajduje się wiele interesujących zabytków, również tych, które określane są jako najpiękniejsze miejsca w całej Hiszpanii – Los lugares más bellos de España, np. na blogu: https://www.hermosaespana.es. W Madrycie mieści się siedziba króla Hiszpanii – Pałac Królewski, czyli Palacio Real, wybudowany w XVIII wieku. To charakterystyczny punkt stolicy i jej wizytówka. Onieśmiela ogromem – to największy pałac w całej zachodniej Europie. Z pałacem sąsiadują Ogrody Sabatiniego, a przy wschodniej fasadzie wzniesiono Plaza de Oriente – Plac Wschodni z pomnikiem Filipa IV Habsburga.

Pałac Królewski to tylko jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Madrytu. Oprócz niego jest też główny plac miejski – Plaza Mayor, gdzie zobaczyć można piękne odrestaurowane budynki. Niedaleko placu stoi pozostałość po Puerta del Sol, czyli po Bramie Słońca, od której odchodzi 10 najważniejszych dróg Madrytu.

Podczas wizyty w tym mieście trzeba zobaczyć Świątynię Debod, podarowaną przez Egipcjan, pochodzącą z II w p.n.e., a także katedrę Almudena i królewski klasztor klarysek Monasterio de las Descalzas Reales, gdzie pomiędzy XIV a XVI wiekiem mieścił się pałac królewski. Dla miłośników sztuki konieczna jest wizyta w Museo del Prado oraz Muzeum Cerralbo, a także w Muzeum Królowej Zofii.

Po Madrycie równie ważną rolę na turystycznej mapie Hiszpanii odgrywa Barcelona. To stolica Katalonii, gdzie zgromadzono wiele ciekawych form architektonicznych, których autorem jest mistrz Antonio Gaudi. Jego dziełem życia pozostaje barcelońska bazylika mniejsza – Sagrada Familia. Mówi się, że miejsce to jest magiczne i rzeczywiście tak chyba jest. Sama Barcelona ma niepowtarzalny klimat, przyciągający do niej co roku miliony turystów z całego świata.

Wśród najpiękniejszych, pełnych zabytków miast Hiszpanii wymienia się również Sewillę, Kordobę, Murcję, Walencję czy Saragossę.

Najpiękniejsze miejsca w Hiszpanii

Hiszpania słynie z wielowiekowych, przepięknych zabytków, ale nie tylko. To kraj, w którym podziwiać można zapierające dech w piersiach krajobrazy i cuda natury. Gdzie je znaleźć? Na hiszpańskich wyspach, a Ibiza jest tego najlepszym przykładem: https://www.hermosaespana.es/10-lugares-para-visitar-en-ibiza/.

Na Ibizie nie tylko można imprezować, ale i wypoczywać na piaszczystych, spokojnych plażach. Najbardziej znana jest 800-metrowa plaża Cala Conta, leżąca na północy wyspy, niedaleko miasteczka San Antonio. W poszukiwaniu ciszy i spokoju na Ibizie udać się można do Cala Salada, czyli skalistej zatoczki z turkusową wodą czy mniejszej zatoczki Cala Saladeta. Naturalną, kameralną plażą jest Cala Llentrisca, do której nie łatwo dotrzeć, ale za to daje ona magiczne wprost doznania. Leży na południu, niedaleko znanej plaży Cala D’Hort.

W odległości zaledwie 4 km od Ibizy leży niewielka wysepka Formentera, również należąca do Hiszpanii. Można do niej dopłynąć promem, a podróż z wybrzeża Ibizy trwa około 30 minut. Turystów przybijających do brzegów Formentery witają długie, piaszczyste plaże kontrastujące z turkusem wody. Są spokojne, ciche i sprzyjają relaksowi. Ta wyspa jest ostoją dziewiczej natury.

Jej wizytówką jest biała plaża Talamanca. Znajduje się w odległości zaledwie 1,6 km od miasta Ibiza, tuż obok portu, w którym cumują statki wycieczkowe. Plażowicze mogą tu odpocząć na drobnym, białym piasku z widokiem na zatokę.

W okolicy San Antonio na Ibizie można znaleźć inny cud natury – jaskinię Ses Fontanelles. Prowadzi do niej trudna, niedostępna, kręta droga. Mówi się, że jaskinia ta to Altamira Pitiuzy. W szczelinach skalnych wewnątrz jaskini można znaleźć niewielkie rysunki prehistoryczne. Spotkać można się z inną nazwą Ses Fontanelles – Sa Cova des Vi. Nazwa ta pochodzi od tego, że w dawnych czasach przechowywano w jaskiniach wino.

Ibiza zachwyca na każdym kroku i myliłby się ten, kto kojarzyłby wyspę jedynie z modnymi klubami i dyskotekami. W południowej jej części, w okolicy Sant Jordi, zorganizowany został Park Naturalny Ses Salines z ogromną bioróżnorodnością. Rezerwat obejmuje w swoich granicach płytkie zbiorniki nadmorskie z solą – tak zwane saliny, oddzielone od siebie groblami. Już w VI wieku p.n.e. Fenicjanie pozyskiwali z tego miejsca sól morską. To właśnie oni rozpoczęli budowę salin, a następnie sól z salin wydobywali Kartagińczycy, Rzymianie, muzułmanie i chrześcijanie. W Ses Salines można podziwiać ponad 200 gatunków ptaków, w tym flamingi.

Północna Hiszpania

Pomiędzy Galicją, Asturią, Krajem Basków, Kantabrią, La Rioją, Aragonią, Madrytem, Estremadurą i Kastylią La Mancha znajduje się Kastylia i Leon (Castilla y León). Jest to wspólnota autonomiczna w Hiszpanii, największa pod względem swojego obszaru, słynąca z bogatego dziedzictwa kulturowego. Zdecydowanie można ją nazwać jednym z najpiękniejszych miejsc tego kraju. Na jej terenie znajduje się aż 12 różnych katedr, licznych zabytków architektonicznych i miejsc o walorach krajobrazowych.

W 1230 roku połączono w tym regionie ze sobą królestwa Kastylii oraz Leonu. Tak zapoczątkowany został okres rekonkwisty Półwyspu Iberyjskiego, który okupowany był przez ponad pół tysiąclecia przez Maurów.

Wśród najbardziej zachwycających zabytków Castilla y León wymienia się Alkazar i Akwedukt w Segowii, zamek Castillo de Coca, łączący w sobie elementy sztuki mudejar oraz gotyku, jak i Pedrazę opasaną starymi murami. Fascynującym rezerwatem przyrody na terenie Kastylii jest Hoces del Rio Duraton. W prowincji Leon można znaleźć zarówno przepiękne krajobrazy, takie jak Las Médulas, jak i gotycką katedrę w Leon.

Właściwie wszędzie w Hiszpanii można znaleźć miejsca, w których każdy może się zakochać. To kraj o przebogatej historii, widocznej nie tylko w dużych miastach, ale i w klimatycznych, niewielkich miasteczkach – zarówno na kontynencie, jak i na wyspach.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone