Zamknij
REKLAMA

Hollywoodzki uśmiech na wyciągnięcie ręki

08:26, 20.11.2018 | artykuł sponsorowany

Zdrowe i białe zęby są wizytówką każdego człowieka. Jak sprawić, żeby uśmiech wyglądał imponująco, niczym u gwiazd Hollywood? Wystarczy używać odpowiednich akcesoriów i środków do utrzymania higieny jamy ustnej.

Szczoteczka

 Walka o zdrowy uśmiech zaczyna się od wyboru odpowiedniej szczoteczki do zębów. Chociaż wielu ludzi nadal stosuje zwykłe szczoteczki, to coraz większa grupa kupuje szczoteczki soniczne, które przez specjalistów uznane zostały za najbardziej skuteczne szczoteczki na rynku. Szczoteczki soniczne wykorzystują zjawisko kawitacji, czyli zmiany cieczy w gaz. Dzięki wykonywaniu bardzo dużej ilości ruchów na minutę, pod wpływem drgań z mieszaniny śliny i pasty do zębów wytwarzane są mikrobąbelki, które docierają do trudno dostępnych miejsc, w tym przestrzeni międzyzębowych. Szczoteczka soniczna pozwala więc usunąć więcej bakterii i płytki nazębnej niż zwykła szczoteczka. Korzystając ze szczoteczki sonicznej należy pamiętać, że trzeba regularnie wymieniać końcówki do szczoteczek.

 Pasty wybielające

 Mycie zębów co najmniej dwa razy dziennie to absolutna konieczność. Najlepiej jest czyścić zęby po każdym posiłku, używając do tego pasty wybielającej. Pasty wybielające to produkty kosmetyczne, dlatego ich dostępność jest bardzo duża. Zawierają specjalne związki chemiczne, np. nadtlenek wodoru lub wodorowęglan sodu, które mają likwidować przebarwienia, nawet te wytworzone przez kawę, herbatę, tytoń lub wino. Renomowane pasty wybielające zawierające nawet niewielką ilość środków ściernych są dużo bardziej skuteczne od zwykłej pasty do zębów. Usuwają nie tylko przebarwienia, ale również kamień nazębny.

 Co do pasty?

 Nawet najlepsza pasta wybielająca i szczoteczka to za mało. Dentyści zalecają, aby regularnie stosować płyny do płukania jamy ustnej oraz nici dentystyczne. Te środki pomagają w usunięciu bakterii i płytki nazębnej z przestrzeni międzyzębowych. Płyny do płukania dodatkowo dezynfekują całą jamę ustną, dzięki czemu zęby są chronione przed bakteriami, które utrzymują się, np. na języku.

 Akcesoria do zadań specjalnych

 Niektóre osoby potrzebują specjalistycznego wsparcia, aby móc utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej. Pacjenci w trakcie leczenia ortodontycznego lub osoby, które posiadają, np. mosty protetyczne i korony, muszą szczególnie zadbać o stan uzębienia. Z pomocą przychodzą specjalistyczne produkty Curaprox, które pozwalają na dokładne czyszczenie nie tylko zębów, ale również dziąseł i całej jamy ustnej. Curaprox oferuje także produkty dla dzieci, nawet tych najmniejszych.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone