Zamknij
REKLAMA

Na co zwrócić uwagę podczas wypożyczania samochodu

12:35, 09.10.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Wypożyczenie samochodu nie jest sprawą skomplikowaną, jednak są rzeczy, na które musimy zwrócić szczególną uwagę, tym bardziej że w reguły jest to czynność, którą musimy wykonać na odległość.

Aby na miejscu nie zostać zaskoczonym, dobrze pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Sprawdzić rocznik samochodów

O ile nie zależy nam na starym retro-wozie, raczej nie poleca się wypożyczać samochodów starszych, niż kilka lat. Najlepiej, gdy są to bardzo nowe modele. Kilkunastoletnie samochody mogą działać doskonale lub zaskoczyć nas na drodze tysiącem usterek i może być trudno udowodnić, że żadna z nich nie była przez nas spowodowana.

Samochody wypożyczane są przez lepszych i gorszych kierowców, którzy swoją jazdą mogą je dosłownie niszczyć od środka (choćby nieprawidłowym używaniem sprzęgła, czy nieumiejętnym hamowaniu silnikiem). Im nowsze auto, tym mniej kierowców przed nami i większa gwarancja sprawności.

Rezerwowanie konkretnego modelu

Jeżeli wypożyczalnia nie ma w swojej ofercie takich samych lub zbliżonych do siebie samochodów, dobrze zarezerwować interesujący nas model. Szczególnie gdy samochód będzie używany przez więcej niż dwie osoby naraz. Rezerwacja konkretnego modelu da nam pewność, że wszyscy się do środka zmieszczą i nikt nie będzie jeździł z wielką walizką na kolanach.

Dostępność informacji i pomoc

Im więcej możemy znaleźć informacji na stronie internetowej, tym lepiej. Jeżeli możemy się bez problemu skontaktować telefonicznie i dopytać o szczegóły, też możemy mieć pewność, że trafiamy na rzetelną firmę. Dobrze także, jeżeli zapewnia wszelką pomoc również w trakcie wypożyczenia pojazdu – podróżując w innym kraju, możemy natrafić na nieprzewidywalne problemy na trasie. Firma poważnie podchodząca do swojej usługi, zapewni nam pomoc w takich sytuacjach.

Czy firma jest rozpoznawalna?

Nie ukrywajmy, im bardziej rozpoznawalna firma na lokalnym i zagranicznym rynku, tym większa pewność, że możemy im zaufać. Doskonałym przykładem jest London escorts, doskonale rozpoznawany na rynku brytyjskim. Z ich usług korzysta wiele osób, od zwykłych turystów, po bardzo zamożnych biznesmenów.

Ubezpieczanie

Dodatkowe ubezpieczenie nie jest w żadnym wypadku próbą naciągnięcia nas na większy wydatek, a czymś, co powinniśmy brać pod uwagę od samego początku. Niestety na drodze dzieje się wiele rzeczy, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć i wypadki zdążają się nawet najbardziej ostrożnym kierowcom. Lepiej zapłacić małą kwotę na ubezpieczenie samochodu, niż zastanawiać się jak pokryć szkodę auta nieubezpieczonego. 

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone