Zamknij
REKLAMA

Czym są nowoczesne meble i czy każdego na nie stać

09:34, 01.10.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Czy nowoczesne meble muszą być drogie? Zapewne nierzadko zdarzało ci się myśleć, że wyposażenie domu lub mieszkania przy pomocy kompletu stylowych, nowoczesnych mebli to wydatek rzędu co najmniej kilkunastu tysięcy złotych. A jak jest z tym w rzeczywistości? Oto kilka najbardziej istotnych faktów na ten temat.

Ile będą kosztować cię nowoczesne meble?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że nowoczesne meble to nie to samo, meble luksusowe. Te ostatnie są po prostu produktami drogich marek. Co więcej, w przypadku kupna mebli tej klasy bardzo często płacisz przede wszystkim za tak zwaną "metkę", a nie za jakość wykonania, walory estetyczne, jakość materiału z jakiego wykonano dany mebel i tak dalej. Kupno nowoczesnych, stylowych a zarazem odznaczających się wysoką jakością mebli w przystępnej cenie jest jak najbardziej możliwe.

Gdzie szukać? Na najlepiej będzie, jeżeli odpuścisz sobie katalogi drogich marek i producentów. Z pewnością również nie warto także nabierać się na różnego rodzaju "ekskluzywne pokazy", podczas których wykwalifikowani sprzedawcy będą w stanie przekonać cię co do niesamowitych, unikatowych właściwości czegoś, co w rzeczywistości jest jak najbardziej zwyczajnym produktem.

Na twoją uwagę zasługują za to różnego rodzaju lokalne firmy zajmujące się produkcją mebli. Ceny w tym w przypadku są co prawda wyższe, niż ma to miejsce w przypadku kupowania mebli w zwykłych sieciówkach, jednak znacznie wyższa jest również jakość. Co więcej, w przypadku tego rodzaju niewielkich, lokalnych wytwórców i dystrybutorów bardzo często klient ma możliwość wpływania na przykład na design mebli. Innymi słowy mówiąc, dana szafa, krzesła czy biurko mogą zostać wykonane na bazie już istniejącego szablonu, jednak z uwzględnieniem twoich osobistych wskazówek i preferencji. W ten sposób znacznie łatwiej osiągnąć dokładnie taki wystrój domu lub mieszkania, o jakim marzysz. Po drugie, personalizowane, "szyte na miarę" meble dają satysfakcję z powtarzania czegoś niepowtarzalnego, stworzonego specjalnie dla ciebie.

Co oznacza termin nowoczesne meble?

Standardowo przez termin nowoczesne meble rozumie się tak zwane meble systemowe. Oprócz określonych walorów wizualnych, charakteryzują się one także odpowiednim wpływem na przestrzeń, którą mają zapełnić. Nowoczesne meble przede wszystkim nie powinny tej przestrzeni anektować: mają być stylowym elementem wyposażenia domu lub mieszkania, lecz nie elementem dominującym. 

Znakomitym przykładem mebli archaicznych i wyraźnie anektujących przestrzeń były na przykład szalenie popularne w latach dziewięćdziesiątych meblościanki. Doskonałym przeciwieństwem tego gatunku mebli są właśnie meble systemowe/modułowe, czyli po prostu meble nowoczesne. Poza faktem, że nie dominują one przestrzeni, charakteryzują się także możliwością swobodnego dostosowania wystroju do indywidualnych gustów i predyspozycji użytkownika. Meble modułowe to komplety składające się z wielu mniejszych części. Wyłącznie od ciebie zależy, z ilu części kompletu skorzystasz oraz w jaki sposób wykorzystasz je do zagospodarowania twojej przestrzeni.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone