Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto czytać książki?

14:43, 20.09.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Są nie tylko ciekawą formą rozrywki, ale także pobudzają naszą wyobraźnię, wzmagają kreatywność i pomagają w budowaniu dużego zasobu słów. Niezależnie od tego, czy czytamy stricte dla przyjemności, czy dla zdobycia wiedzy, książki mogą nie tylko dostarczyć nam ciekawych informacji czy zająć na dłuższą chwilę, ale także pomagają nam się rozwijać. Szczególnie dzieci i nastolatkowie są podatni na tę formę nauki - wystarczy sprezentować im odpowiedni tytuł.

Pobudź swój mózg

Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że czytanie książek rozwija wyobraźnię. Ta pracuje szczególnie intensywnie, gdy obcujemy z jakąś powieścią, bajką czy zbiorem opowiadań - zagłębiając się w tekst siłą rzeczy wyobrażamy sobie świat, postaci i wydarzenia, o których czytamy. Rozbudzenie kreatywnej części naszego mózgu to jednak nie wszystko. Im bardziej wyszukane książki czytamy, tym mocniej rozwijamy swój słownik pojęć i słów, którym posługujemy się na co dzień. Ułatwia nam to nie tylko codzienną komunikację, ale także może stanowić duży atut np. podczas rozmowy kwalifikacyjnej, czy, w przypadku dzieci, przy okazji pisania wypracowania na zajęcia. Wiele ciekawych pozycji możemy znaleźć bez wychodzenia w domu, za pośrednictwem księgarni online. Jednym z takich miejsc jest na przykład to: https://merlin.pl/catalog/ksiazki-m10349074/.

 Książka nie tylko bawi

Nawet jeżeli czytamy książki głównie dla przyjemności, możemy nieświadomie wynosić z nich wiele cennych informacji. Powieści przyrodnicze dostarczą nam wiedzy o biologii czy przyrodzie, horrory i thrillery pozwolą zaobserwować, czego i dlaczego się boimy, a tytuły obyczajowe przybliżą różnorodne relacje międzyludzkie ze szczególnym uwzględnieniem tych, których sami nie mamy jak doświadczyć. Z kolei jeżeli skupiamy się na czytaniu jako sposobie na zdobycie wiedzy, wiele pozycji pomoże nam zrozumieć takie zagadnienia, jak matematyka, fizyka, maszyny czy design, a to dopiero niewielki czubek góry lodowej. Niezależnie od tego, jakie rodzaje książek wolimy, przeczytanie nawet jednej raz na miesiąc czy dwa zdecydowanie poprawi nam humor oraz zasób słownictwa i wiedzy.

 Książki to medium, które pozwala nam rozwijać swoje możliwości językowe oraz wyobraźnię w jeden z najlepszych dostępnych sposobów. Choć czytając zwykle się relaksujemy, nasz mózg w tym czasie intensywnie pracuje, co umożliwia nam poznać i zapamiętać nowe słowa czy zwroty, a także zapamiętać kilka ciekawostek czy zwizualizować sobie świat, o którym akurat czytamy. Jest to zdecydowanie jedna z najlepszych i zarazem najfajniejszych rozrywek, na jakie możemy sobie pozwolić o każdej porze dnia i nocy.

 

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone