Zamknij
REKLAMA

Jak stomatologia pomaga nam dbać o zęby?

09:57, 19.09.2018 | Materiał Partnera

Lekarze i medycyna mają nam pomóc w prawidłowym dbaniu o nasze zdrowie i życie. Każda dziedzina, co zrozumiałe, pomaga w inny sposób i działa na inne partie ciała. A jak i w czym pomaga stomatologia? Zapraszamy do lektury tekstu.

Problemy na każdym kroku

Zęby to jedna z najbardziej narażonych na bakterie i zarazki części naszego ciała. Gdybyśmy chcieli ich wszystkich uniknąć, musielibyśmy nosić ze sobą na sznurku pastę i szczoteczkę do zębów. To oczywiście technicznie niemożliwe, jednak ważne jest, by zdać sobie sprawę z istoty problemu. Nasze zęby wykorzystujemy każdego dnia. Przez jamę ustną przechodzą w ciągu tygodnia kilogramy różnego rodzaju pożywienia. Chleb, mięso, warzywa, słodycze, ziemniaki, lody, napoje – ta lista zdaje się nie mieć końca. Niestety, większość z nich nie działa dobrze na stan naszego uzębienia. Kto z nas woli zjeść kawałek selera zamiast batonika? A to właśnie ten pierwszy jest zdecydowanie lepszy. Na szczęście istnieje sposób, by nie musieć wybierać i jeść oba. Jaki? Oto on.

Codzienna higiena – skarb dla zębów

Dentyści zwracają baczną uwagę na to, byśmy pamiętali o codziennej higienie jamy ustnej. Nie chodzi jednak tylko o to, byśmy umyli w 20-sekund zęby. Jeżeli zależy nam na pięknym uśmiechu, musimy szczotkować zęby przy użyciu pasty przez 2-3 minuty rano i wieczorem. Idealnym rozwiązaniem jest robienie tego po każdym posiłku, jednak zdajemy sobie sprawę, że niekiedy jest to technicznie niemożliwe. Dlatego warto mieć pod ręką płyn do płukania, który usunie pozostałe po myciu bakterie.

Dieta – pomocna jak dentysta

Drugim aspektem, który pomaga dbać o zęby jest odpowiednia dieta. Może cię to zdziwić, ale racjonalne żywienie jest ważne nie tylko dla wyglądu naszej sylwetki, ale także stanu zębów. Co więc powinniśmy jeść? Wszystkie te produkty które zawierają wapń oraz witaminę D, jak również bogate w fosfor, cynk i witaminy z grup A, B i C.

Stomatologia, czyli wizyty w gabinecie

Jednak, by powyższe czynności miały sens, musimy pamiętać, że stomatologia to przede wszystkim dentyści. Zobacz tutaj, jakie zabiegi przez nich wykonywane pomagają w utrzymaniu zębów w dobrej kondycji. By tak się stało, należy odwiedzać gabinet stomatologiczny raz na pół roku, by skontrolować stan swojego uzębienia. Nawet jeżeli stosujemy się do diety i przestrzegamy zasad higieny jamy ustnej, należy to robić. Jak mówi staropolskie porzekadło – lepiej zapobiegać niż leczyć. Zwłaszcza, że leczenie zębów to bardzo dotkliwy dla naszych kieszeni wydatek, którego lepiej unikać.

(Materiał Partnera)
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone