Zamknij
REKLAMA

Wyjątkowy dzień dla każdego dzieciątka - wybieramy prezent na chrzciny

15:06, 17.09.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Chrzciny są bardzo ważnym momentem – nie tylko dla dziecka, rodziców, ale i całej rodziny. W polskiej tradycji nie świętujemy znanego z kultury anglosaskiej baby shower, czyli przyjęcia z okazji narodzin dziecka. W katolickim kręgu kulturowym, szczególnie tak tradycyjnym jak Polska, to chrzciny są świętem związanym zarówno z radością z narodzin, jak i ważnym wydarzeniem w życiu dziecka, którym jest chrzest.

Powszechne w tradycji jest podarowywanie prezentów dla nowo ochrzczonych dzieci. Odpowiednie przygotowanie się do chrzcin wymaga przede wszystkim wybrania właściwego prezentu. Mało jest rzeczy, z których tak małe dziecko jest w stanie skorzystać – niemniej jednak wiele podarowanych na chrzest upominków są cenną pamiątką dla dziecka w przyszłości i mogą być przez nie dalej wykorzystywane, jak choćby jest z biżuterią.

Jak dobrać prezent na chrzciny?

Każdy prezent na chrzciny powinien podkreślać wyjątkowy charakter tej chwili. Niezwykle popularne okazały się srebrzone obrazki – najczęściej z wizerunkiem Matki Boskiej, świętych patronów lub najbliższej rodziny z dzieckiem. Niezwykle urocze są również certyfikaty, albumy pamiątkowe lub inne spersonalizowane pamiątki chrztu. Oprócz tego trzeba zwrócić także uwagę na biżuterię ozdobną: wisiorki ze świętymi postaciami, medaliki, krzyżyki, a także niewielkie stojące pozłacane lub posrebrzane ozdoby: pozytywki, wózeczki w puzderku, grzechotki i wiele innych uroczych i przy tym szczególnie wyglądających rzeczy dla małego dziecka. Na https://eprezenty.pl/pamiatki_chrztu,c,484 można zapoznać się z przykładami.

Gdzie kupować takie artykuły?

Na rynku działa bardzo wiele sklepów zajmujących się handlem różnego rodzaju artykułami upominkowymi. Standardem jest oferowanie w cenie grawerowania lub nadrukowywania imion, życzeń etc.

Najlepszym miejscem na szukanie prezentu jest jednak internet. Odwiedzając witrynę eprezenty.pl można znaleźć wyjątkowe, eleganckie i naprawdę urocze prezenty dla ochrzczonego niemowlaka. Warto zapoznać się z biżuterią ozdobną, jak również z opcjami personalizacji prezentów. Zobacz także stronę naszego partnera: https://nagrody.pl/

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone