Zamknij
REKLAMA

W jakich pomieszczeniach będzie pasować lustro na wymiar?

12:35, 04.09.2018 | Materiał Partnera

Lustro na wymiar to nie tylko modny, ale i praktyczny gadżet. Coraz więcej osób decyduje się na jego zakup. Sprawdźmy więc, czy warto je kupić i w jakich pomieszczeniach najlepiej się sprawdzi.

Domowe gadżety

Współczesne mieszkania znacząco różnią się od tych, z jakimi mieliśmy styczność 20 czy 40 lat temu. Wszak tak duża różnica czasu musiała spowodować zmiany w wystroju wnętrz. Dziś stawiamy przede wszystkim na swobodę i wygodę. Wszystkie meble mają tworzyć się w jedną, spójną całość, jednak nie powinny „zastawiać” pokoju. Wielkie meblościanki po sam sufit, olbrzymie stoły i masywne krzesła – to wszystko relikt PRL. Dziś stawiamy na drobne dodatki. Zdjęcia w ramkach na ścianach i półkach, niewielkie figurki, pamiątki z wakacji czy wszelkie rodzaju nowoczesne gadżety.

Lustro – istotne przy wystroju

W wystroju wnętrz ważne są również lustra, które pełnią dwie ważne funkcje. Po pierwsze, lustro służy optycznemu powiększeniu i rozjaśnieniu pomieszczenia. Wieszając je na ścianie możemy sprawić, że nasz pokój czy salon będzie sporo większy niż jest w rzeczywistości. Jednak ważniejszy jest fakt, że lustro dodaje więcej światła. Szczególnie w przypadku, gdy nasze okna znajdują się po północnej stronie budynku, która jest zdecydowanie gorzej doświetlona. Drugą zaletą lustra są walory estetyczne, które wpływają na to, jak wygląda dane pomieszczenie.

Lustro na wymiar - specyfikacja

Przejdźmy teraz do luster na wymiar. One również mają takie same cechy, jak zwykłe lustra, jednak pod pewnymi względami nieco się różnią. Najważniejsze, co musimy wiedzieć o lustrze na wymiar, to fakt, że jest to produkt w pełni spersonalizowany. Niezwykle ciężko znaleźć drugie, identyczne lustro na wymiar. Dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze, my sami ustalamy rozmiary lustra. Może być ono długie na 123 centymetry i szerokie na 32 centymetry – mamy pełną dowolność. Po drugie, wybieramy również kolor tafli lustra. Tutaj możliwości są dość ograniczone do 4-5 kolorów, jednak zaszaleć możemy w przypadku wyboru ramy. Każdy producent, m.in. https://www.oprawiamy.pl, oferuje co najmniej kilkadziesiąt różnych ram. Wniosek? Nasze lustro z pewnością będzie wyjątkowe.

Gdzie zamontować lustro na wymiar?

A gdzie takie wyjątkowe lustro zamontować? Najlepszą opcją będzie powieszenie go w salonie lu sypialni, jednak można też zdecydować się na nieco mniej szablonowe rozwiązanie. Lustro na wymiar bez ramy sprawdzi się w łazience. Możemy je zaadaptować jako zwykłe lustro lub element wystroju. Cienkie i długie lustrzane paski z pewnością nadadzą łazience unikalnego charakteru.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone