Zamknij
REKLAMA

Jak podologia kosmetyczna pomaga naszym stopom?

11:49, 31.08.2018 | Materiał Partnera

Wiesz czym jest podologia kosmetyczna? Jeżeli nie, a chciałbyś się dowiedzieć, ten tekst jest skierowany właśnie do ciebie. Poniżej prezentujemy szczegóły na temat zawodu podologa, podologii kosmetycznej oraz ortopedycznej.

Kim jest podolog?

Zacznijmy od wyjaśnienia, kim jest podolog. Bo to właśnie on świadczy usługi z zakresu podologii kosmetycznej oraz podologii ortopedycznej. Podolog, choć wielu uważa inaczej, to nie lekarz. By nim zostać nie trzeba mieć dyplomu potwierdzającego ukończenie studiów z zakresu medycyny. Zamiast tego wystarczy tylko odpowiedni kurs. Jest to spowodowane tym, że zawód podologa jest wpisany na listę profesji paramedycznych, co oznacza, że nie trzeba legitymować się konkretnym wykształceniem, by móc go uprawiać. Jednak nie oznacza to, że podologowi nie należy ufać. Osoba, która praktykuje ten zawód musi mieć naprawdę szeroką wiedzę. To swoisty „człowiek renesansu”, bowiem wymaga się od niego wiedzy z zakresu m.in. diabetologii, dermatologii, ortopedii czy chirurgii.

Wciąż jednak nie powiedzieliśmy, czym zajmuje się podolog. Jego zadaniem jest diagnoza oraz leczenie chorób stóp oraz powiązanych z nimi narządów. Tak naprawdę podolog zajmuje się naszym ciałem od pasa w dół, bowiem niektóre urazy stóp są powiązane z kręgosłupem.

Podolog – ekspert od bólu

Jak już wspomnieliśmy, podologię można podzielić na dwa „działy”. Pierwszy, który krótko opiszemy to podologia ortopedyczna. Podolog zajmuje się głównie problemami związanymi z bólem stóp, ale nie tylko Sprawdź tutaj szczegóły. Deformacje palców (halluksy), wady postawy, wady wrodzone (płaskostopie), zaburzenia chodu – to chleb powszedni dla każdego podologa. Jednak nie są to jedne problemy, z jakimi styka się on w swojej pracy.

Podologia kosmetyczna - szczegóły

W tytule postawiliśmy pytanie o to, jak podologia kosmetyczna pomaga naszym stopom. Otóż, jak już pewnie się domyślasz, podologia kosmetyczna - https://ortomedicum.pl/wroclaw/jak-pomagamy/podologia-kosmetyczna/ - dba przede wszystkim o estetykę stóp. Większość z nas, gdy chce zadbać o wygląd swoich stóp, idzie do salonu kosmetycznego. Jednak kosmetyczka nie zawsze dysponuje odpowiednią wiedzą lub sprzętem, by pomóc w wyleczeniu naszego problemu. Podolog zaś zawsze stanie na wysokości zadania. Zajmuje się on m.in. usuwaniem odcisków i brodawek, wrastającymi paznokciami, grzybicą paznokci, nadpotliwością stóp czy rekonstrukcją płytki paznokcia. Oprócz tego udziela praktycznych wskazówek na temat tego, w jaki sposób najlepiej dbać o swoje stopy, by wyżej wymienione dolegliwości nie powracały.

 

 

(Materiał Partnera)
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone