Zamknij
REKLAMA

Paryż nocą - jeszcze piękniejsza strona miasta

10:07, 03.08.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Jednej z najpiękniejszych stolic współczesnej Europy nie trzeba nikomu specjalnie reklamować. Miliony turystów odwiedzają to malownicze miejsce każdego roku, by zwiedzić najsłynniejsze zabytki, muzea i pomniki, które na stałe wpisały się w szlak najciekawszych obiektów stolicy Francji. Warto jednak poznać to urokliwie miejsce z zupełnie innej strony. Paryżanie sami podkreślają, że ich miasto po zachodzie słońca staje się (o ile to możliwe) jeszcze piękniejsze. Gdzie warto udać się, gdy większość ludzi odda się już w objęcia Morfeusza? Prezentujemy kilka lokalizacji, które po zmroku stają się jeszcze ładniejsze i jeszcze bardziej klimatyczne.

Święte miejsce w blasku księżyca

Nie można uznać, że zobaczyło się Paryż, jeśli nie stanęło się przed Bazyliką Sacre-Coeur (Bazyliką Najświętszego Serca). Miejsce to, zwane również potocznie „białą bazyliką”, zawdzięcza swoją nazwę wykonaniu z białego granitu. Jasny kolor elewacji budynku kontrastujący z wszechobecnym mrokiem nocy daje zapierający dech w piersiach efekt i sprawia, że można wpatrywać się w tę budowlę bez końca. Cisza spowijająca to święte miejsce w środku nocy dodaje lokalizacji majestatu i powagi, oraz skłania do refleksji i przemyśleń. Niektóre firmy transportowe świadczące usługi przewozowe po Paryżu, takie jak Transferparis, oferują zwiedzanie nocne z możliwością wejścia do środka tego przepięknego budynku. Pozycja obowiązkowa dla nocnych turystów.

Dopóki śmierć was nie rozłączy

Podobno wyznanie miłości jest naprawdę prawdziwe, gdy magiczne „kocham cię” wypowie się w języku francuskim. Kraj słynący z wybitnych piłkarzy, wybornego wina i serów zapewnia również miejsce, które niejako stało się świątynią dla ludzi zakochanych. Mowa tu oczywiście o Pont des Arts, czyli słynnym Moście Miłości. Oprócz zakochanych, z racji swojej nazwy związanej ze sztuką, obiekt jest słynnym na całym świecie miejscem odbywania się wystaw obrazów i prezentacji dzieł sztuki, które mogą obejrzeć wszyscy odwiedzający tą magiczną część miasta.

W obliczu „Żelaznej damy”

Niegdyś najwyższa wieża świata, czyli Wieża Eiffla, to obowiązkowe miejsce do zwiedzania nocnego. Podświetlana po zmroku konstrukcja cudownie prezentuje się zarówno w czasie ładnej pogody, ale i podczas burzy. Polecamy zwrócić uwagę i przyjrzeć się tej okazałej konstrukcji. Zapewniamy, że będzie to widok, który zapadnie nam w pamięci na zawsze.

Jak dojechać i jak zwiedzać ?

Najlepszym pomysłem jest skorzystanie z profesjonalnej firmy transportowej, która zapewni zarówno dojazd do Paryża, jak i przewóz na terenie miasta. Na przykład, dojazd z lotniska Paryż Charles de Gaulle, zapewnia między innymi zdecydowanie najpopularniejsza na tej linii firma Transerparis, która specjalizuje się także w transporcie podczas nocnego zwiedzania światowej stolicy zakochanych. Polecamy korzystanie z kompleksowych usług, gdyż w przeciwnym wypadku dojazd i zwiedzanie po zmroku mogą być utrudnione.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone