Zamknij

Pianki izolacyjne - izolacja domu od podstaw

08:16, 01.08.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:21, 01.08.2018
Skomentuj

Z każdym rokiem zwiększa się świadomość ludzi w kwestii termoizolacji i hydroizolacji budynków – zarówno mieszkalnych, usługowych, jak i przemysłowych. To bardzo dobry znak. W ten sposób dbamy o zmniejszenie zużycia energii – co ma pozytywne skutki dla portfela i środowiska.

Pianka poliuretanowa – zacznij ocieplanie od fundamentów

Zacznijmy od podstaw, czyli od planowania. Zanim podejmiesz jakiekolwiek decyzje pomyśl jakie straty ciepła generują przegrody. Najlepiej skonsultuj się ze specjalistą, który zrobi wizję lokalną i sprawdzi wszystkie parametry. Następnie, na podstawie analiz, pomoże Ci wybrać odpowiednią grubość izolacji.

Ocieplanie pianką powinno zacząć się od gruntu – czyli od izolacji fundamentów. Niezabezpieczenie spowodowałoby, że wylewki wchłonęłyby wilgoć z gleby, to z kolei prowadzi do rozprzestrzeniania się grzybów i degradacji budynku. Możliwe, że w nowym budownictwie zastosowano materiał, który sam w sobie jest izolatorem – wówczas nie musisz kłaść dodatkowej izolacji. Nie zapominaj, że współczynnik przenikania ciepła ściany fundamentowej i poziomej podłoża na podstawie ustalonych norm nie powinien przekraczać wartości równej 0,25 W/(m2K).

Pianka poliuretanowa do ocieplenia pozostałych przegród

Gdy fundamenty są zaizolowane, czas na zabezpieczenie kolejnych przegród – ścian, drzwi i okien. Czasem dobra termoizolacja wiąże się z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, ale nie zawsze. Pianka PUR świetnie nada się do ich zabezpieczenia. Dlaczego? Wniknie nawet w najgłębsze szczeliny i dokładnie je wypełni. Pamiętaj, że przez niewłaściwie ocieplone drzwi i okna może uciec aż 15-25% ciepła – dlatego trzeba je zabezpieczyć.

Pianka PUR może być stosowana do izolacji okien z drewna, okien metalowych lub plastikowych. Zastanawiasz się, jak to działa? Pianka powinna zostać umieszczona między ramę lub ościeżnicę i ścianę. Po jej wstrzyknięciu mieszanina rozpręży się – w zależności od gęstości wyrobu, może nawet kilkukrotnie, wypełniając starannie każdą szczelinę. Warto wiedzieć, że pianki PUR mogą być stosowane w temperaturach poniżej O°, co wpływa na ich popularność.

Ocieplanie pianką poddasza

Odpowiednia izolacja to podstawa. Zwiększa ona znacznie komfort użytkowników obiektów budowlanych zarówno zimą, jak i latem. Na uwagę zasługuje również ocieplenie poddasza i dachu – przez które zimą może uciekać ciepło, a w lecie dostawać, co zmniejsza komfort życia mieszkańców. W przypadku ocieplania pianką dachu od strony zewnętrznej należy pamiętać, że pianki poliuretanowe nie są odporne na promieniowanie ultrafioletowe (emitowane przez słońce), dlatego warto je odpowiednio zabezpieczyć.

Pianka PUR może być stosowana przy różnych konstrukcjach dachowych – łatwo aplikuje się ją nawet w pomieszczeniach o trudnej geometrycznie konstrukcji. Warto, dobierając piankę do ocieplenia poddasza, kierować się parametrem akustyczności. Często pomieszczenia te przerabiamy na użytkowe – dobrze przygotowana izolacja pianką ochroni resztę domowników także przed rozprzestrzeniającym się dźwiękiem.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%