Zamknij
REKLAMA

Jakich donic potrzebujesz do ogrodu? Podpowiadamy!

08:45, 31.07.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Jeśli tylko wielkość naszej posesji na to pozwala, wielu z nas chętnie wygospodarowuje mniej lub bardziej okazały ogród. To świetny sposób na poprawienie jej wyglądu, a także po prostu na relaks towarzyszący poszczególnym pracom, jakich wymaga. Duże znaczenie w niejednej przydomowej kompozycji mają kwiaty doniczkowe. Warto zapewnić im jak najlepsze warunki, a sobie satysfakcjonujący zakup.

Ustal czego potrzebują Twoje kwiaty, a potem pomyśl o wyglądzie

Do najważniejszych rzeczy, nad jakimi trzeba się zastanowić wybierając donice, należy materiał, z którego je wyprodukowano. Gdy nie poświęcamy zakupowi donic wiele uwagi, zwykle sięgamy po te najtańsze i pod pewnymi względami najwygodniejsze, czyli plastikowe. Wybór tworzyw sztucznych o różnych zaletach mamy dziś ogromny. Trudno jednak oczekiwać, by w produkcji najtańszej doniczki, po jaką sięgamy w sklepie ogrodniczym, ktoś przywiązywał szczególną wagę do składu tworzywa. Łatwo się je czyści, kłopotów nie sprawia też dorobienie dodatkowych otworów. Niestety, odporność na warunki zewnętrzne bywa rozczarowująca, a wygląd mają często po prostu tandetny.

Popularne są również ceramiczne. Jeśli uda nam się ich nie potłuc, mogą nam służyć długo, dobrze wyglądając tam, gdzie raczej nie zależy nam na nowoczesnym stylu.

Powyższe należą do rozwiązań najczęściej spotykanych – producenci co jakiś czas zaskakują nas czymś nowym, więc warto rozważyć porzucenie niektórych przyzwyczajeń.

Bardzo ważny jest ponadto odpowiedni rozmiar. Roślina musi mieć swobodę ukorzenienia się i dostateczny zapas wody – w zbyt płytkich donicach będzie ona szybko wysychać. Przyjmuje się, że zazwyczaj donica powinna mieć przynajmniej ok. 1/3 wysokości rośliny. Od jej rozmiaru i kształtu zależy też stabilność, z jaką będzie stała. Może zachodzić konieczność przesadzania kwiatów w miarę ich wzrostu do coraz większych donic, jeśli na początek zastosowaliśmy zbyt małe.

Formy, kolory i układ Twoich donic stwarzają wielkie możliwości

Tych, którzy swój ogród zamierzają drobiazgowo zaprojektować, mogą nie zadowolić najczęściej dostępne w handlu rodzaje donic, choć jest ich bez liku. Klasyczne, okrągłe modele zaczynają robić się nudne i pewną popularność zyskują donice ogrodowe o kształtach prostokątnych. Prostota tego rozwiązania zapewnia mu elegancję, a jednocześnie pozostawia wielkie pole do popisu dla obdarzonych mniejsza lub większą fantazją, domorosłych nawet projektantów. Podłużne donice tego rodzaju, ułożone np. w rodzaj schodów, mogą, zależnie od rosnących w nich kwiatów, robić fenomenalne wrażenie. Ilość wersji i tutaj jest ograniczona. Z pomocą najbardziej nawet wybrednym ogrodnikom przychodzą producenci donic na zamówienie, tacy jak TIM-Donice. Możliwość zamówienia donicy w dowolnej kolorystyce i wykończeniu, a także o określonych przez klienta wymiarach powoduje, że w każdym ogrodzie da się stworzyć wyjątkową kompozycję.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone