Zamknij
REKLAMA

Cechy, jakie ma dobry sklep dla zwierząt

08:53, 26.07.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Jak każdy właściciel domowego zwierzęcia, zapewne i ty regularnie odwiedzasz sklep zoologiczny. Niezależnie od tego czy wybierasz stacjonarną placówkę czy sklep internetowy, każdy z nich powinien charakteryzować się cechami świadczącymi o trosce o dobro zwierząt. Jak rozpoznać dobry sklep zoologiczny?

Przede wszystkim higiena

Warunek ten dotyczy jedynie sklepów stacjonarnych, bowiem sklepy internetowe rzadko sprzedają żywe zwierzęta. Wchodząc do sklepu możesz sprawdzić, czy w klatkach lub akwariach panuje porządek. Musisz pamiętać, że chociaż w miejscach tych przebywają żywe stworzenia, to nawet duże osobniki nie są w stanie w ciągu jednego dnia zabrudzić całej ściółki. O braku dbałości o higienę świadczą również pozostawione w klatce zwiędłe warzywa i ich resztki. Warto zwrócić uwagę na czystość wody w akwariach oraz na ich wielkość.

Asortyment

Sklep dla zwierząt, który może być uznany za profesjonalny, posiada szeroki asortyment. Nie ogranicza się przy tym do najbardziej znanych marek, których produkty dostępne są również w niemal każdym markecie i dyskoncie. Psy i koty to najpopularniejsze zwierzęta domowe i większość sklepów posiada duży wybór karm i akcesoriów dla nich przeznaczonych. Dobry sklep zoologiczny na równi z psami i kotami traktuje również inne zwierzęta, np. gryzonie, ptaki lub ryby.

Opisy produktów

Każdy świadomy właściciel zwierzęcia dba o dietę i pielęgnację swojego pupila. Niezależnie czy jest nim pies, żółw czy szynszyla, jako człowiek odpowiedzialny musisz zadbać o prawidłowe żywienie i higienę podopiecznego. W tym celu sprawdzasz skład karmy, kosmetyków i leków, które kupujesz w sklepie zoologicznym. Jednak żeby tego dokonać, każdy produkt musi posiadać swój opis. O ile w przypadku sklepów stacjonarnych nie jest to problem, bowiem trzymając w ręce opakowanie karmy lub butelkę kosmetyku można przeczytać skład, o tyle w przypadku sklepu internetowego nie ma takiej możliwości. Dobry, internetowy sklep dla zwierząt posiada oryginalne opisy sprzedawanych produktów, z których możesz się dowiedzieć jaki jest ich skład oraz dla jakich zwierząt są przeznaczone.

Obsługa

Ważnym elementem sklepu dla zwierząt jest jego obsługa. Rola sprzedawcy nie ogranicza się do naliczenia ceny i zapakowania zakupów. Obsługa dobrego sklepu zna się na zwierzętach, ich zwyczajach, diecie i warunkach, w jakich powinny przebywać. Jeżeli jesteś w sklepie stacjonarnym, możesz również zwrócić uwagę, w jaki sposób personel traktuje poszczególne zwierzęta. W sklepie internetowym liczy się szybkość i profesjonalizm działania Biura Obsługi Klienta, które odpowiedzialne jest za kontakty z klientami. Sprawnie działające BOK odpowiada zazwyczaj tego samego dnia lub maksymalnie w ciągu 24h od wysłania zapytania.

Promocje i rabaty

Chociaż nie jest to punkt obowiązkowy, to znaczna część sklepów chcących utrzymać dobre i stałe relacje z klientami, oferuje im różnego rodzaju promocje i rabaty. Jako klient, z pewnością chętnie wrócisz do sklepu, w którym przy większych zakupach otrzymasz gratis dodatkową paczkę przysmaków dla pupila lub kupon zniżkowy na kolejne zakupy. Dobrą praktyką są karty lojalnościowe, na których można zbierać punkty za każde zakupy, a po uzyskaniu określonej puli, wymienić je na produkty będące w asortymencie sklepu.

Newsletter i gazetki promocyjne

Sklep dla zwierząt, który dba o swoich klientów, oferuje im również gotowe informacje o aktualnych promocjach na oferowany asortyment. Ważne, aby przesyłane wiadomości były spójne i dotyczyły nie tylko czworonogów, ale również innych zwierząt.

 

Perfekcyjny sklep dla zwierząt posiada niemal wszystkie z wymienionych wyżej cech. Robiąc kolejne zakupy zoologiczne sprawdź, czy sklep, w którym ich dokonujesz jest dobrym sklepem dla zwierząt.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone