Zamknij
REKLAMA

Czy warto instalować przeciwprąd do basenu?

14:01, 08.06.2018 | Materiał Partnera
Skomentuj

Przeciwnicy niewielkich basenów ogrodowych bardzo często podnoszą, że w takim basenie ciężko jest popływać osobie dorosłej, z uwagi na ich rozmiar. Ciągłe zawracanie jest bardzo męczące i nie pozwala na wykonanie efektywnego treningu.

Taki sposób trenowania jest więc nużący i nie przynosi zbyt dobrych efektów. Okazuje się jednak, że istnieje sposób na to, aby pływać w basenie o małych rozmiarach z przyjemnością i móc osiągać coraz lepsze dystanse.

Nowoczesny wynalazek, idealny do każdego basenu ogrodowego

Nie mogąc pozwolić sobie na budowę dużego basenu, warto zdecydować się po prostu na przeciwprąd do basenu. Ten nowoczesny wynalazek sprawia, że można godzinami pływać praktycznie w jednym miejscu i nie trzeba co chwilę odbijać się od ścianek basenu i nawracać. Woda wprowadzana przez dysze urządzenia ma tak silny prąd, że osoba pływająca pozostaje stale w miejscu. Oczywiście, siła prądu zależy od mocy pompy, która jest elementem zestawu. Istnieje możliwość regulacji prądu i dostosowania go do własnych preferencji. Takie przeciwprądy montowane są również czasami w basenach miejskich i traktowane raczej jako miejsce do zabawy dla dzieci.

Ile kosztuje dobry przeciwprąd do basenu?

Decydując się na montaż takiego urządzenia, trzeba się liczyć niestety ze sporym wydatkiem. Bardzo ważne jest jednak również oddanie tego zadania w ręce prawdziwych specjalistów, jak na przykład Starpool.pl. Model zależy przede wszystkim od tego, jakiej wielkości jest basen. Przy małych i średnich basenach ogrodowych taki przeciwprąd do basenu można kupić za około pięć do ośmiu tysięcy złotych. Przy nieco większych basenach, potrzebne są dodatkowe dysze i inne udogodnienia. Takie urządzenie może już kosztować nawet dwadzieścia – trzydzieści tysięcy złotych. W przypadku większości basenów ogrodowych nie ma jednak sensu zakup tak profesjonalnego urządzenia, ponieważ najprostsze modele są w zupełności wystarczające.

Na pewno każda osoba kochająca pływanie doceni ten wynalazek, który sprawi, że nawet w małym basenie można robić dziesiątki kilometrów. Ciekawe informacje na temat zastosowania przeciwprądu w basenie i wielu innych aspektów tej tematyki można znaleźć na https://starpool.pl - stronie internetowej producenta. Zobacz także https://gfkpool4you.de/de/

(Materiał Partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone