Zamknij
REKLAMA

5 powodów, dla których warto kupić ubezpieczenie turystyczne!

15:35, 06.06.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) zapewnia bezpłatny dostęp do podstawowej opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA). Jednak w odróżnieniu od ubezpieczenia turystycznego, zakres ochrony karty może okazać się niewystarczający.

EKUZ w przeciwieństwie do polisy turystycznej, nie posiada dodatkowej ochrony w postaci ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC), bagażu czy usług assistance.

Bilety kupione, noclegi zarezerwowane, walizki prawie spakowane – zaledwie kilka dni dzieli cię od wyczekiwanych, zagranicznych wakacji. Marzy ci się beztroski wypoczynek z dala od codziennych obowiązków. Ale czy pomyślałeś o ubezpieczeniu turystycznym? Oto 5 powodów, dla których warto je kupić.

1. EKUZ to za mało!

Masz Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i uważasz, że to w zupełności wystarczy? Otóż nie. Pamiętaj m.in. o tym, iż z EKUZ korzystać możesz tylko z publicznej służby zdrowia, przy czym niektóre usługi są odpłatne – częściowo lub w całości. Przykładowo koszty transportu medycznego, wizyty u specjalisty czy zakupu leków pokryjesz z własnej kieszeni – a to spore wydatki. Czy to oznacza, że trzeba zrezygnować z EKUZ? Oczywiście nie, dokument ten lepiej zabrać ze sobą, aczkolwiek tylko odpowiednio dobrane ubezpieczenie podróżne (www.polisaturystyczna.pl) zapewni ci pełną ochronę, której rzeczywiście potrzebujesz oraz pozwoli kontrolować koszty leczenia za granicą. Taka polisa obowiązuje wszędzie – bez względu na to, dokąd się wybierasz, natomiast w przypadku EKUZ zasięg jest ograniczony.

2. Ubezpieczenie turystyczne dopasujesz do swoich potrzeb.

Wspomniana już EKUZ czy standardowe ubezpieczenie (takie, jakie np. biuro podróży dorzuca w pakiecie do wykupionej wycieczki), charakteryzują się ograniczonym zasięgiem ochrony ubezpieczeniowej. Składają się na nie tylko najbardziej podstawowe elementy, w związku z czym ubezpieczony nie ma tu już pola manewru. Praktyka często pokazuje, że okrojona, uboga w opcje polisa nie zdaje egzaminu w wielu okolicznościach, ponieważ nie chroni należycie. Znalezienie stosownego ubezpieczenia nie jest wcale takie trudne, jak się wydaje.

W pierwszej kolejności trzeba określić indywidualne wymogi względem polisy, mając na uwadze takie aspekty jak m.in. czas trwania i cel wyjazdu, kierunek itp. Następnym krokiem jest skorzystanie z porównywarki ofert. Niezbędne informacje uzyskasz zaledwie w kilka minut i to w jednym miejscu, a polisę kupisz online – bez wychodzenia z domu i zbędnych formalności. Może obejmować ona rozmaite pakiety, np. assistance, NNW, OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie bagażu czy ubezpieczenie w przypadku rezygnacji z wyjazdu lub odwołania imprezy turystycznej etc.

3. Wypoczywasz aktywnie? Narażasz się na dodatkowe ryzyko!

Podczas urlopu masz w planach surfowanie, wspinaczki górskie czy może skok na bungee? To gwarancja niezapomnianych wrażeń, lecz w takiej sytuacji trzeba się liczyć z prawdopodobieństwem wypadku. Standardowa polisa czy ekuz Kraków na www.polisaturystyczna.pl to niekiedy za mało – kluczowe znaczenie ma w tym momencie rodzaj uprawianej aktywności. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) ma wyszczególnione dyscypliny ekstremalne oraz podwyższonego ryzyka – czyli takie, które wymagają szerszego zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Polisa będzie wówczas kosztować nieco więcej, lecz dzięki temu unikniesz finansowych konsekwencji, jeśli dojdzie do wypadku czy konieczności organizowania akcji ratowniczej.

4. Dobre ubezpieczenie nie musi kosztować majątku!

Sporo osób rezygnuje z zakupu ubezpieczenia turystycznego, uznając je za niepotrzebny wydatek. Nie uwzględniają zaś tego, że ryzykują o wiele więcej, jeżeli dojdzie do wypadku czy innego niefortunnego zdarzenia. Za przykład niech posłuży polisa dla 1 osoby, rocznik 1984, wyjeżdżającej w lipcu na 2 tygodnie do Egiptu. Cel podróży: wypoczynek, zwiedzanie i nurkowanie. Ubezpieczenie w najtańszym wariancie kosztuje 165,20 zł.

Suma ubezpieczenia to 40000 euro, polisa obejmuje m.in. transport medyczny do Polski, transport zwłok, koszty hospitalizacji, leczenie ambulatoryjne, ubezpieczenie bagażu (do 1200 zł), rozszerzony assistance, NNW i OC. Za najdroższą polisę zapłacisz 645,96 zł – nielimitowana suma ubezpieczenia i koszty ratownictwa, 209 sportów objętych ubezpieczeniem plus szereg dodatkowych udogodnień jak np. odszkodowanie w przypadku opóźnienia lotu itp. Uważasz, że to drogo? Dla porównania – koszt transportu medycznego z Egiptu do Polski to ok. 132000 zł. Stać cię na taki wydatek?

5. Polisa chroni cię przez 24 h na dobę!

Właściwie dobrane ubezpieczenie gwarantuje spokój na wakacjach. Rzecz jasna nikt nie chce dopuszczać do siebie myśli, że podczas urlopu przytrafi się mu coś złego, lecz niestety nie da się wykluczyć ryzyka. Dobra polisa o zakresie ochrony ubezpieczeniowej odpowiadającej konkretnym potrzebom to nie tylko gwarancja pokrycia kosztów leczenia za granicą, ale i pomoc w wielu innych sytuacjach, np. gdy wejdziesz w konflikt z lokalnym prawem, zgubisz dowód osobisty lub paszport, twój samochód zostanie skradziony, twoje dziecko trafi do szpitala itd. Wystarczy wtedy skontaktować się z Centrum Alarmowym ubezpieczyciela i dowiedzieć się, co w danej sytuacji robić i jakiego wsparcia oczekiwać. Nie zapominaj o jednej ważnej rzeczy, takiej mianowicie, że firma ubezpieczeniowa będzie wymagać dokładnego opisu zdarzenia i potwierdzających go dokumentów (faktury, rachunki, zdjęcia itp.).

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (1)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone