Zamknij
REKLAMA

Polisa dla seniora - dlaczego warto posiadać?

15:29, 06.06.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Osoby w podeszłym wieku to dla ubezpieczycieli również klienci. I to wyjątkowi, bo dla nich stworzone są osobne polisy na życie, które charakteryzują się m.in. brakiem ankiety medycznej przy zawieraniu umowy. Na jakie wsparcie mogą liczyć seniorzy i w jakim wieku warto pomyśleć o zakupie takiej polisy?

W dzisiejszym świecie senior to osoba 70-80 letnia, choć jeszcze do niedawna podeszły wiek zaczynał się w okolicy 50-tki. Skąd ta zmiana? Coraz bardziej dynamiczna i technologicznie zaawansowana rzeczywistość sprawia, że ludzie żyją dłużej i stać ich na więcej. W dodatku panujący kult młodości, medycyna na wyższym poziomie, moda na aktywny styl życia powodują odejście od stereotypowych obrazków babci na bujanym fotelu. Dziś ta sama osoba może być wciąż pełna energii i… ubezpieczona.

Ubezpieczenie na życie po 70. roku życia – co wybrać?

Oferta ubezpieczeń na życie stale dostosowuje do wymogów współczesności. Na rynku polisowym możemy znaleźć wiele produktów dedykowanych seniorom, w których przystąpienie do polisy w wieku 70 lat i później nie stanowi najmniejszego problemu.

Wybór jest szeroki. Możemy zdecydować się na ubezpieczenie dożywotnie. Konstrukcja takiej polisy jest przejrzysta – najbliżsi (uposażeni)otrzymują świadczenie za zgon właściciela polisy. Jakkolwiek dziwnie nie brzmiałaby taka oferta, polisa na życie dla emeryta w www.rankingubezpieczennazycie.pl pozwoli nie tylko pokryć koszty pochówku, ale przyda się również wtedy, gdy senior miał zobowiązania finansowe (np. pożyczkę w banku).

Dla seniorów dostępne są również polisy na życie i dożycie. To rozwiązanie polega na wypłacie świadczenia w chwili osiągnięcia zakładanego w umowie wieku. Z takich produktów skorzystać mogą maksymalnie 75-latkowie.

Standardową propozycją są indywidualne ubezpieczenia na życie. Tu jednak osoby w podeszłym wieku mają mniej opcji do wyboru. Ograniczeniem jest wiek, a także ankieta medyczna, więc nawet 70-latek, którzy chce przystąpić do polisy, będzie musiał liczyć się z wysoką składką. Chyba że cieszy się wybitnym stanem zdrowia, ale i w tej sytuacji ubezpieczyciele kierują się głównie metryką i ryzykiem śmierci czy zachorowania swojego klienta.

Polisa życiowa dla seniorów – porównanie produktów

Jak wyglądają ubezpieczenia na życie dla seniorów praktyce? Aby się o tym przekonać, warto porównać ze sobą przykładowe produkty, np. PZU i MetLife. Jeśli chcemy znaleźć inne ubezpieczenie na życie (www.rankingubezpieczennazycie.pl) warto skorzystać z propozycji dostępnych na branżowych stronach, które oferują także porównanie ofert online.

Ubezpieczenie w podeszłym wieku – PZU Ochrona na Zawsze

Największe towarzystwo ubezpieczeń w Polsce proponuje seniorom polisę PZU Ochrona na Zawsze. Jest to ubezpieczenie trwające dożywotnio, przeznaczone dla osób, które chcą opłacać składkę przez określony czas, np. w trakcie aktywności zawodowej. Po przejściu na emeryturę istnieje możliwość uruchomienia trybu bezskładkowego – w zamian rodzina ubezpieczonego ma i tak zagwarantowane świadczenie w razie śmierci właściciela polisy.

Umowa zawierana jest na czas nieokreślony, ale jest jeden warunek – polisę można otrzymać najpóźniej przed ukończeniem 80 lat.

Świadczenie za śmierć ubezpieczonego to tylko jeden z wariantów ochrony (podstawowy). Oprócz tego istnieje możliwość rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o:

  • poważne zachorowanie,
  • leczenie szpitalne,
  • operacje chirurgiczne,
  • śmierć spowodowana nieszczęśliwym wypadkiem,
  • załamanie kości,
  • trwał inwalidztwo.

Najbliżsi w przypadku śmierci ubezpieczonego otrzymają świadczenie w wysokości ustalonej przez właściciela polisy. Wypłata takiego świadczenia jest gwarantowana niezależnie od koniunktury na rynkach finansowych oraz bez postępowania spadkowego. Nie jest także obciążone podatkiem spadkowym i dochodowym. W polisie PZU Ochrona na Zawsze istnieje możliwość zawarcia ubezpieczenia na rzecz innej osoby.

Ubezpieczenie w podeszłym wieku – MetLife Start55

Innym produktem, choć też dedykowanym osobom starszym jest propozycja MetLife Start55. Różnicę widać już w dopuszczalnym wieku przystąpienia do polisy – w PZU ten zakres wynosi 13-80 lat, a w MetLife 55-75 lat.

Oferta MetLife oznacza finansowe wsparcie dla w przypadku zdiagnozowania nowotworu, długiego pobytu w szpitalu, trwałego inwalidztwa wskutek NW lub utraty zdolności do samodzielnego życia. W razie śmierci ubezpieczonego, pomoc otrzymują jego bliscy. To również forma zabezpieczenia kredytu hipotecznego czy innego zobowiązania finansowego.

Polisa jest produktem dożywotnim i oprócz funkcji typowo ochronnej może być wykorzystywana jako narzędzie do gromadzenie czy pomnażanie środków z wpłacanych składek. Przy zawieraniu umowy brana jest pod uwagę ankieta medyczna.

Polisa dla seniora bez ankiety medycznej

Produktem polisowym, w którym stan zdrowia osoby przystępującej do ochrony nie jest uwzględniany, jest np. 4life direct. Do umowy może zatem przystąpić każdy pod warunkiem, że znajduje się w przedziale wiekowym 40-85 lat. Umowa jest również zawierana dożywotnio, na czas nieokreślony.

W ramach oferty można ubezpieczyć się na wypadek własnej śmierci, nie zostawiając bliskich z ewentualnym zadłużeniem, ale również wybrać kilka praktycznych dodatków: ochrona szpitalna, ochrona wypadkowa, ubezpieczenie NNW.

Ochrona szpitalna oznacza wypłatę do 400 zł za każdy dzień spędzony na leczeniu w szpitalu. Jeśli nawet ubezpieczony nie skorzysta z tego dodatku, to za każde 5 lat bezszkodowości otrzyma specjalne świadczenie. To rozszerzenie jest dostępne także dla pozostałych członków rodziny.

Ochrona wypadkowa to gwarancja wypłaty świadczenia dla bliskich, jeśli ubezpieczony zginie w nieszczęśliwym wypadku. To rozszerzenie jest dostępne do 80. roku życia. A w razie wypadku i leczenie szpitalnego, możliwe jest uzyskanie do 500 zł za każdy dzień pobytu i podwójne świadczenie szpitalne za wypadek w środku komunikacji publicznej czy pobycie na OIOM.

Ofertę uzupełnia ubezpieczenie NNW – świadczenie do 100 000 zł w przypadku trwałego kalectwa, poważnego oparzenia, złamania kości czy za hospitalizację.

Jak widać, polisy dla seniorów to także szeroka oferta, a z uwagi na obecny niż demograficzny i postępujące starzenie się społeczeństwa, osoby w podeszłym wieku będą stanowić coraz liczniejszą grupę docelową dla towarzystw ubezpieczeń. Stąd nie dziwią rozmaite zachęty jak brak ankiety medycznej czy coraz szerszy zakres wieku, w którym osoba może przystąpić do ubezpieczenia na życie.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone