Zamknij
REKLAMA

Narzędzia kosmetyczne niezbędne do wykonania manicure

06:35, 28.05.2018 | Materiały partnera
Skomentuj
Fot. Materiały partnera

Dłonie to wizytówka każdej kobiety, więc powinny być zawsze czyste oraz zadbane. Z tego powodu warto im poświęcić trochę czasu i sprawić, że zawsze będą prezentować się nienagannie. Nie powinniśmy zapominać o manicure, a do tego potrzebne będzie kilka narzędzi, które można kupić na stronie enzopolska.pl. Przygotowaliśmy mały przewodnik po akcesoriach ułatwiających wykonanie manicure.

Obcinacz i pilnik do paznokci pomogą im nadać odpowiedni kształt

Obcinacz i pilnik to paznokci to podstawowe narzędzia potrzebne do wykonania pięknego manicure. Dzięki nim uda nam się nadać odpowiednią długość i kształt. Dlatego pilnik i obcinacz to pierwsze narzędzia, których będziemy potrzebować. W końcu paznokcie powinny być odpowiedniej długości, nie mogą też być poobgryzane ani ułamane. Warto też je mieć zawsze przy sobie, aby poprawić ich wygląd, gdyby się złamały lub uszkodziły. Powinniśmy szukać przyrządów wysokiej jakości, dzięki temu nie zniszczymy ich w trakcie obcinania. Pilniki różnią się między sobą ziarnistością, od tego zależy ich działanie. Im wyższy stopnień gradacji, tym delikatniejsze będzie działanie tego narzędzia. Pilniki różnią się od siebie również materiałem, z którego zostały wykonane. Najpopularniejsze to te z metalu - idealne dla twardych paznokci, nieco łagodniejsze działanie mają papierowe. Do najbardziej delikatnych paznokci poleca się pilniki szklane.

Polerka do paznokci sprawi, że płytka będzie piękna

Jak już nadamy paznokciom odpowiednią długość i kształt, to pora na zadbanie o ich płytkę. Polerka sprawi, że będzie ona gładka i błyszcząca. Stosuje się ją bezpośrednio na płytkę, aby przygotować paznokcie do dalszych etapów manicure. Dzięki jej zastosowaniu lakier będzie się dłużej utrzymywał. Polerka do paznokcie to również doskonałe narzędzie dla osób, które nie lubią malować do paznokci. Wystarczy je tylko wypolerować, a będą prezentowały się wspaniale.

Cążki pomogą się uporać z uciążliwymi skórkami

Warto zadbać nie tylko o wygląd paznokci, ale też o skórki. Niestety często wyglądają one mało estetycznie i trzeba się ich pozbyć. W tym przypadku idealnie sprawdzą się cążki, które pomogą je precyzyjnie wyciąć bez żadnego rozszarpywania. Jeżeli obawiamy się, że się skaleczymy, możemy zastosować patyczki, radełko lub dłutko. Te przyrządy pomogą nam odsunąć skórki, więc nie sprawdzą się w każdym przypadku. Czasami musimy je wyciąć, aby paznokcie ładnie wyglądały

Frezarka - urządzenie do zadań specjalnych

Świetnym urządzeniem jest frezarka, która znacznie ułatwi nam wykonanie manicure. Jednak do jej stosowania niezbędna jest odpowiednia praktyka. W przeciwnym wypadku możemy uszkodzić paznokcie, a ten proces może być  nieodwracalny. Jak już nabędziemy odpowiedniej wprawy to frezarka stanie narzędziem idealnym. Może ona zastąpić wiele akcesoriów, wystarczy tylko wymieniać końcówki. Jej zastosowanie znacznie przyśpiesza i ułatwia wykonanie manicure. Dlatego warto opanować pracę z nią, a dbanie o dłonie stanie się prawdziwą przyjemnością.

 

(Materiały partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone