Zamknij
REKLAMA

Wkładki do butów ortopedyczne – nie tylko dla chorych

09:38, 23.05.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. pixabay

Na dźwięk słowa „wkładki do butów ortopedyczne” od razu jesteśmy przekonani, że to produkt nie dla nas. Nie uważamy się za chorych, więc nie myślimy o używaniu wkładek. Tymczasem wkładki do butów są przeznaczone praktycznie dla każdego, niezależnie od stanu zdrowia.

Po pierwsze leczą

Wkładki do butów ortopedyczne wykorzystywane są przy wielu schorzeniach. Przede wszystkim używają ich osoby, które mają zdiagnozowane płaskostopie. Jednak to nie jedyna grupa pacjentów. Wkładki działają leczniczo również w przypadku bólu stóp, kolan, bioder czy kręgosłupa. Ich używanie pozwala go znacząco zmniejszyć lub nawet całkowicie zlikwidować. Jednak musimy cały czas pamiętać, że mowa tu o wkładkach ortopedycznych. W wielu sklepach sportowych czy z obuwiem możemy również kupić wkładki do butów, które nie mają zbyt wiele wspólnego ze swoimi ortopedycznymi kuzynami. Wkładki sklepowe poprawią komfort używania obuwia, jednak nie wyleczą schorzeń i nie usuną bólu.

Jak używać wkładek ortopedycznych?

Jak już wyżej wspomnieliśmy, zwykłe wkładki do butów kupimy w wielu sklepach. Natomiast po ortopedyczne wkładki do butów musimy udać się do lekarza. Specjalistyczne badanie, które określi czy i jakie wkładki potrzebujemy, wykonamy u podologa lub ortopedy. W zależności od stopnia zaawansowania wady, otrzymamy gotowe wkładki rehabilitacyjne (niewielka wada) lub będziemy musieli dobrać indywidualne wkładki (większe wady). Te pierwsze zwiększają jedynie komfort chodzenia, nie usuwając schorzenia. Te drugie zaś mają działanie lecznicze i przydają się przy korekcji wad stóp.

Wkładki do butów ortopedyczne – na każdy dzień

Jednak specjalistycznych wkładek możemy używać nie tylko w sytuacji choroby lub wady stóp. Sprawdzą się one również na co dzień, jako wsparcie dla naszych nóg. Jeżeli całe dnie spędzasz w ciężkim, roboczym obuwiu lub twoje stopy „duszą się” w szpilkach na wysokim obcasie – rozważ zakup wkładek do butów. Twoje stopy w tego typu obuwiu są narażone na odciski i haluksy. Wkładki do butów ortopedyczne zadbają również o twój kręgosłup. Chodzenie w niewygodnych butach to nie tylko urazy stóp i nóg, ale przede wszystkim kręgosłupa. To on jest odpowiedzialny za prawidłową postawę ciała, którą niektóre buty, np. szpilki, zaburzają. Co więc robić? Kupić wkładki ortopedyczne do butów i korzystać z nich przy każdym wyjściu z domu. Należy włożyć je w najczęściej noszony but (zimą kozaki, latem trampki/sandały) i po prostu chodzić. W ten sposób możemy zniwelować naszą wadę, szczególnie jeżeli połączymy ją z ćwiczeniami fizjoterapeutycznymi.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone