Zamknij

Cegiełka elewacyjna - zalety i wady rozwiązania

11:39, 09.08.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:03, 13.07.2023
pixabay pixabay

Jeszcze nie tak dawno surowość i intensywny odcień cegły wykorzystywanej jako element konstrukcyjny budynku staraliśmy się zamaskować. Dziś cegiełka elewacyjna stanowi podstawę stylu industrialnego, a jej popularność z roku na rok wzrasta. Jeśli zastanawiasz się, czy cegła klinkierowa to dobre rozwiązanie na wykończenie elewacji Twojego domu, koniecznie czytaj dalej! Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy w jednym artykule wszystkie zalety i wady cegiełki elewacyjnej.

Zalety cegły elewacyjnej

Lista zalet tego rozwiązania jest bardzo długa. Skupimy się jednak na tych, które doceni każdy decydujący o tym, że cegiełka elewacyjna ozdobi z zewnątrz jego dom.

Cegła elewacyjna w różnych odsłonach

Nowoczesne technologie wykorzystywane w produkcji cegły elewacyjnej pozwalają na tworzenie imponującej liczby różnych wersji produktów. Dziś nie element ten decyduje o stylu, w jakim będzie utrzymany budynek, a my sami dostosowujemy rodzaj i wygląd cegły do stylu, jaki chcemy utrzymać Wystarczy tylko rzucić okiem na ofertę producentów cegły klinkierowej. Znajdziemy tam różne wersje kolorystyczne, inne typy wykończenia i faktury, a także różnorodne rozmiary.

Coś więcej niż ozdoba budynku

W ofercie producentów znajdziemy cegły zarówno dedykowane do wnętrz, jak i na zewnątrz. Te drugie cechują się podwyższoną odpornością na działanie promieni słonecznych, mrozu, deszczu i wielu innych szkodliwych czynników atmosferycznych. Co ciekawe stanowi ona dodatkową izolację termiczną i akustyczną dla budynku. Możemy więc mówić nie tylko o walorach dekoracyjnych cegiełki elewacyjnej, ale również o użytkowych.

Łatwość w utrzymaniu czystości

W porównaniu do wielu innych materiałów wykorzystywanych do wykańczania elewacji budynku cegła klinkierowa nie wymaga większej uwagi i pielęgnacji. Jest niezwykle prosta w utrzymaniu czystości - przy większych zabrudzeniach w zupełności wystarczy czyszczenie pod silnym strumieniem wody. Cegiełki elewacyjnej nie musimy w żaden sposób dodatkowo zabezpieczać, ponieważ sam producent w odpowiedni sposób wykańcza jej powierzchnię.

Wady cegły elewacyjnej

Choć cegła elewacyjna ma wiele zalet, które górują nad jej wadami, jest wśród tych drugich jedna, przez którą wielu rezygnuje z tego rozwiązania. Mowa o kosztach. Cegiełka elewacyjna nie należy bowiem do najtańszych rozwiązań. Warto mieć jednak na uwadze, że spośród innych rozwiązań elewacyjnych jest ona tym o długiej żywotności. Podczas gdy nasza elewacja wykonana z innych materiałów będzie wymagała dodatkowych kosztów związanych z czyszczeniem i znacznie szybszego remontu, cegiełka elewacyjna zachowa swój doskonały stan przez długie lata.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%