Zamknij

Popraw swój wzrok dzięki laserowej korekcji!

00:00, 23.06.2022 artykuł sponsorowany

Statystyki są nieubłagane – prawie połowa Polaków jest dotknięta jakąś wadą wzroku. Najbardziej rozpowszechnioną z nich jest krótkowzroczność, na niechlubnym drugim miejscu plasuje się astygmatyzm, a tuż za nim nadwzroczność. Główną konsekwencją tych wad jest nieprawidłowe widzenie, ale dolegliwości towarzyszące bywają nieoczywiste, takie jak np. dokuczliwe bóle głowy. Na szczęście nie jesteśmy skazani ani na złe widzenie, ani przykre objawy. Krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm i inne wady można dziś skutecznie leczyć dzięki laserowej korekcji wzroku.

Co pogłębia wady wzroku?

W większości przypadków bezpośrednią przyczyną wad wzroku jest nieprawidłowa budowa oka, ale powodem może być także wada genetyczna lub uraz narządu wzroku. Niestety coraz częściej pogorszenie widzenia wynika ze współczesnego trybu życia. Laptopy, smartfony i tablety są nieodłącznym elementem naszej codzienności, a emitowane przez nie światło i męczenie wzroku to prosta droga do pogłębienia wady wzroku. Wiele osób ignoruje objawy, jakim jest niewyraźne widzenie, konieczność oddalania lub przybliżania czytanego tekstu. Nie łączymy również uporczywych bóli głowy z wadą wzroku, a do okulisty zwracamy się zdecydowanie za późno. Na szczęście wiele wad można dziś skutecznie eliminować za pomocą laserowej korekcji wzroku.

Jakie wady eliminuje laserowa korekcja wzroku?

Nowoczesny metody korekcji wzroku z użyciem lasera pozwalają wyeliminować z naszego życia  krótkowzroczność do –13 dioptrii, nadwzroczność do 6 dioptrii i astygmatyzm do 6 dioptrii. Laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem polecanym osobom powyżej 18 roku życia. Wcześniej wady wzroku nie są jeszcze ustabilizowane, warto więc poczekać, aby zaplanować jak najskuteczniejsze leczenie.

Na czym polega laserowa korekcja wzroku?

Choć laserową korekcję wzroku często nazywa się operacją, to bardziej przypomina ona  kosmetyczny zabieg. Procedura trwa zaledwie kilkanaście minut, jest bezbolesna i całkowicie bezpieczna, dzięki zaawansowanym technicznie narzędziom. Przed zabiegiem podawane jest znieczulenie w postaci kropli do oczu. Laserowa korekcja wzroku polega na wymodelowaniu rogówki oka za pomocą wiązki lasera. Lekarz przeprowadzający zabieg, w zależności od wady wzroku, może spłaszczyć lub uwypuklić rogówkę, aby przywrócić pacjentowi wyraźne widzenie.

Po zabiegu laserowej korekcji wzroku

Wiele osób zastanawia się, co daje laserowa korekcja wzroku i jakie są efekty po zabiegu. Poprawa widzenia jest niemal natychmiastowa, jednak warto wiedzieć, że narząd wzroku będzie się regenerował przez około trzy miesiące. To okres, kiedy musimy stosować się do zaleceń lekarza, aby uzyskać jak najlepszy efekt i uniknąć powikłań. Najważniejsze będzie unikanie dużego wysiłku, forsujących zajęć fizycznych oraz ochrona narządu wzroku. W pierwszych tygodniach nie należy korzystać z silnych kosmetyków, sauny, basenu, warto unikać też kąpieli w morzu. Zamglone widzenie na pierwszym etapie jest zupełnie normalne, a kontrola u okulisty pozwoli oszacować efekty, jakie dała laserowa korekcja wzroku.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%