Zamknij
REKLAMA

Terapia falą uderzeniową - skuteczna i nieinwazyjna metoda leczenia, którą warto znać

13:01, 06.05.2022 | Materiały Partnera

W dzisiejszych czasach wiele osób cierpi z powodu przewlekłego i uciążliwego bólu. Układ mięśniowo – szkieletowy narażony jest na różnego rodzaju schorzenia i dolegliwości. Warto, więc wiedzieć, że nowoczesną metodą walki z bólem, która cieszy się coraz to większym zainteresowaniem jest terapia falą uderzeniową. Co zatem można dzięki niej osiągnąć? Gdzie mieszkańcy Gorlic mogą skorzystać z tego rodzaju zabiegów?

Co warto wiedzieć o terapii z wykorzystaniem fali uderzeniowej?

Terapia falą uderzeniową jest obecnie coraz to bardziej popularna ze względu na to, że przynosi naprawdę dobre efekty. Dzięki tej metodzie można skutecznie zredukować napięcie tkanek, poprawić krążenie krwi i metabolizm, zniwelować uciążliwy ból oraz przyspieszyć proces zdrowienia. Ponadto należy dodać, że jest to bezpieczna metoda, dlatego stanowi doskonałą alternatywę do inwazyjnych sposobów leczenia. Warto także zaznaczyć, że jeżeli zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej przeprowadzony jest w prawidłowy sposób to nie prowadzi do żadnych istotnych skutków ubocznych.

Terapia z wykorzystaniem fali uderzeniowej ma zastosowanie w przypadku takich schorzeń jak np.: zapalenia ścięgien, nadciągnięcia mięśni, bóle pourazowe, zmiany zwyrodnieniowe czy też trudno gojące się złamania. Poprawa sprawności fizycznej i zmniejszenie bólów u większości pacjentów odczuwalne są już po przeprowadzeniu pierwszego zabiegu, a to dzięki temu, że fala mechaniczna trafia w konkretne miejsce objęte schorzeniem. Fale uderzeniowe, które wyróżnia niewielka częstotliwość są w stanie przenikać przez skórę pacjenta nawet na głębokość kilku centymetrów. Liczba zabiegów dobierana jest indywidualnie, z reguły jednak przeprowadza się od 3 do 5 zabiegów, które trwają od 5 do 10 minut. Efekty takiej terapii są naprawdę zadawalające. To właśnie ta metoda uznawana jest za jedną z najbardziej skutecznych terapii leczenia bólu występującego w obrębie narządów ruchu.

Gdzie mieszkańcy Gorlic mogą udać się na profesjonalną terapię falą uderzeniową?

Dla mieszkańców Gorlic, dla których wysoka jakość usług rehabilitacyjnych jest niezmiernie ważna idealnym rozwiązaniem może okazać się terapia falą uderzeniową w Ortorehasport Kraków. Warto wybrać właśnie to miejsce ze względu na terapeutów, którzy są tu zatrudnieni. Należy, bowiem zaznaczyć, że posiadają oni duże doświadczenie w stosowaniu nowoczesnych metod fizjoterapii, a ponadto na bieżąco podnoszą swoje kwalifikacje poprzez udział w krajowych i zagranicznych sympozjach, kursach, szkoleniach i konferencjach. To tu możemy liczyć na kompleksowe konsultacje i na profesjonalne leczenie.

Dla specjalistów z Ortorehasport liczy się przede wszystkim komfort pacjentów, dlatego dążą oni do poprawy jakości ich życia poprzez maksymalne skrócenie czasu potrzebnego na powrót do zdrowia. W Ortorehasport dostępny jest wysokiej jakości nowoczesny sprzęt do przeprowadzania terapii falą uderzeniową. Warto, więc rozważyć wizytę w tym miejscu i skorzystać z innowacyjnej terapii, która daje bardzo dobre efekty.

(Materiały Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%