Zamknij

Jak wysłać paczkę kurierem przez internet? Sposoby na to, by było taniej

09:03, 24.01.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:04, 24.01.2022

Internet to obecnie podstawowy sposób na szybkie, a jednocześnie tanie przesyłki kurierskie. Pozwala zaoszczędzić czas, ominąć kolejki i wykorzystać potężne możliwości sieci na każdym procesie składania zamówienia. Wybór kuriera, generowanie listu przewozowego, płatność, śledzenie paczki – wszystko to można obecnie zrobić przez internet.

Kurier zamawiany przez internet to rozwiązanie, które stało się bardzo popularne wraz z tym, jak urósł – w Polsce i na świecie – handel międzynarodowy poprzez serwisy takie jak eBay, Amazon, AliExpress czy w krajowej wersji – Allegro. Naturalne stało się bowiem, że powstało pytanie: jak doręczyć paczkę do odbiorcy, by zaoszczędzić czas? Standardowe wysyłki realizowane przy okienku pocztowym stały się archaiczne; dla młodszego pokolenia to dziś praktycznie absurdalny scenariusz – standardem stało się bowiem uruchomienie internetu i albo aplikacji, albo wizyty we właściwym serwisie kurierskim.

Jak wysłać paczkę kurierem przez internet?

Kuriera można zamówić przez internet na serwisach wybranych firm. To jednak oczywiście ogranicza możliwości wyboru.

Będąc na stronie www firmy kurierskiej - np. InPost, DPD, DHL – należy wypełnić formularz i podać przez internet takie dane jak:

  • waga paczki
  • wymiary przesyłki (wysokość, szerokość, długość)
  • informacje dodatkowe – np. zawartość czy ubezpieczenie.

Automat na tej podstawie analizuj ceny przesyłki kurierskiej przez internet. W ten sposób nadawca wie, ile kosztuje wysłanie paczki online.

W kolejnym etapie należy wskazać wszelkie dane adresowe. Dotyczy to zarówno nadawcy jak i odbiorcy. Warto na tym etapie bardzo uważnie sprawdzić wszystkie informacje kontaktowe tak, by przesyłka trafiła rzeczywiście do danej miejscowości. Jak bywa to złudne pokazuje przykład miejscowości, których nazwy się dublują. W takiej sytuacji konieczny jest kod pocztowy – na jego podstawie przesyłka zostanie prawidłowo sortowana wg założeń nadawcy.

W kolejnym etapie, również przez internet zleceniodawca zostanie przekierowany do braki płatności, w której może zapłacić za usługę kuriera w pełni online. Co ważne, integracja systemów kurierskich jest dopracowana tak, by elektroniczna płatność generowała też szybką informację do firmy o zleceniu. W efekcie również system wytwarza automatycznie list przewozowy do wydruku. Uwaga – jeśli nadawca nie ma możliwości drukowania, będzie musiał się liczyć z dodatkowymi opłatami. Tak czy inaczej – samo zamówienie kuriera przez internet odbywa się wyjątkowo szybko i nie powinno zająć więcej niż kilka minut.

Jeśli kluczową kwestią jest porównanie cen usług kurierskich, zamów kuriera poprzez platformy reprezentujące kilka marek i dające szerszy przegląd możliwości.

Alternatywą dla serwisów są porównywarki kurierów

Zamówienia kuriera online możliwe jest też w inny sposób. Doskonale sprawdzają się do tego porównywarki i platformy do składania zamówień w oparciu o kilka ofert. Jak działają w praktyce?

Pokażmy to na przykładzie popularnego serwisu KurJerzy.pl. To platforma, która umożliwia zamówienie kuriera przez internet wraz z wcześniejszym porównaniem cenników usług oraz płatnością online. Potencjalny nadawca może – jeszcze nie logując się do systemu, całkowicie w trybie gościa – wycenić koszt przesyłki przez internet. Wystarczy do tego wpisanie danych adresowych oraz gabarytów paczki. Na podstawie tych danych również online otrzymuje informację, ile kosztuje dana przesyłka.

Tu widać wyraźnie przewagę platformy kurierskiej nad standardowymi mechanizmami. Nadawca może bowiem dowiedzieć się, ile kosztuje kurier DPD, DHL czy InPost – różnice w wycenach mogą sięgać nawet ponad 20 procent.

Składając intuicyjne zlecenie przez internet wystarczy opłacić je – np. BLIK-iem – by zamówić kuriera do domu lub biura. To praktycznie zamyka cały proces zamówienia.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%